KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Z Chinyamą Legia rozpoczęła przygotowania

Piłkarze Legii Warszawa we wtorkowy poranek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. O godzinie 10 wszyscy zostali zważeni i przeszli badania, a godzinę później odbył się pierwszy trening, w którym udział wziął Takesure Chinyama.

Jerzy Mitczuk
Jerzy Mitczuk

Obecność czarnoskórego napastnika Wojskowych była największą niespodzianką na wtorkowych zajęciach - Takesure był z nami dzisiaj. Zobaczymy jak sobie poradzi, jak zareaguje jego kolano. Jest z nim jednak dużo lepiej niż na jesieni - mówił Rafał Janas asystent Macieja Skorży. Po 40 minutach biegania i rozciągania Takesure Chinyama udał się jednak do budynku klubowego - Musiał skończyć trening w połowie razem z Tomkiem Kiełbowiczem, gdyż jak wiadomo obaj źle reagują na sztuczną nawierzchnię - wyjaśnił Janas junior.

- Przez ostatnie tygodnie zaglądałem na Legię i stęskniłem się za piłką, cieszę się z powrotu do pracy - kontynuował asystent i zapowiedział co czeka piłkarzy w najbliższym tygodniu. - Do następnego wtorku jesteśmy w Warszawie, w zależności od pogody będziemy trenować na własnych obiektach albo w przypadku opadów na hali na Bemowie. Przed nami dwa dni badań: szybkościowych, wytrzymałościowych i siłowych, które są potrzebne aby zobaczyć z jakiego pułapu możemy zacząć zajęcia i jak dobierać obciążenia podczas treningów - mówił Janas.

Piłkarze po treningu kondycyjnym rozpoczęli na wtorkowych zajęciach ćwiczenia z piłkami. Przez kilkadziesiąt minut asystenci trenera Skorży wymyślali nowe zadania dla zawodników a na koniec rozegrano krótki mecz na małym boisku, w którym pierwszego gola przy Łazienkowskiej w 2011 roku zdobył Marcin Komorowski.

Z pierwszą drużyną trenowało kilku zawodników z Młodej Ekstraklasy. Na razie nikt nie jest testowany a kadra w porównaniu do ostatniego treningu w ubiegłym roku nie zmniejszyła się.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×