Halowy przerywnik zimowych przygotowań - przed Remes Cup Ekstra 2011

Przed nami najważniejszy turniej halowy w zimowej przerwie. W piątkowy wieczór w poznańskiej Arenie w szranki stanie sześć drużyn ekstraklasy i I ligi. W roli obrońcy trofeum wystąpi Arka Gdynia, która triumfowała w imprezie zarówno rok, jak i dwa lata temu.

Szymon Mierzyński

W obecnej edycji turniej będzie miał aż dwóch gospodarzy. Do rywalizacji zaproszono bowiem nie tylko Lecha, ale także Wartę. Co więcej kluby te trafiły do tej samej grupy (B), a zatem fani ze stolicy Wielkopolski będą świadkami derbów. Do poznańskich ekip dołączyła Cracovia.

W grupie A zagrają natomiast: Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia oraz GKS Katowice. Ten ostatni zespół dokooptowano do obsady nieco później, a to dlatego, że z rywalizacji wycofał się Widzew Łódź. W kontekście udziału w Remes Cup Ekstra 2011 wymieniano również ŁKS Łódź, Polonię Bytom, KSZO Ostrowiec czy Ruch Chorzów, jednak ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na Gieksę.

W fazie grupowej spotkania będą trwać 1 x 12 minut. Później, gdy rywalizacja toczyć się będzie o poszczególne miejsca, mecze będą o trzy minuty dłuższe. Zmiany można przeprowadzać w systemie hokejowym. Gdyby któreś z trzech ostatnich spotkań zakończyło się remisem, wówczas sędzia zarządzi serię rzutów karnych i to ona wyłoni zwycięzcę.

Trybuny hali Arena mieszczą ponad 4 tys. widzów i jest wielce prawdopodobne, że w piątkowy wieczór będą wypełnione. Bilety nie są tanie (kosztują 60 i 55 zł), jednak zainteresowanie imprezą jest spore. Na widowni będą zresztą nie tylko poznaniacy. W stolicy Wielkopolski pojawią się także kibice Arki, Cracovii, Jagiellonii i GKS. Ci ostatni przybędą w najliczniejszej grupie (300 osób).

Turniej ma charakter prestiżowy, nie oznacza to jednak, że piłkarze nie mają o co walczyć. Firma Remes ufundowała okazałe nagrody. Każda drużyna dostanie vouchery na obozy szkoleniowe w Hotelu Remes. Z kolei piłkarze, którzy otrzymają wyróżnienia indywidualne, będą mogli przez jeden weekend korzystać z dobrodziejstw ośrodka w Opalenicy. Pula powyższych gratyfikacji to ponad 18 tys. zł.