Polacy w Grecji: Dwie asysty Saganowskiego, przeciętny mecz Rogera

W weekend odbyły się mecze 18. kolejki greckiej ekstraklasy piłkarskiej. W tej serii spotkań wysoką formę ponownie pokazał Marek Saganowski. Polak nie wpisał się na listę strzelców, ale zaliczył dwie asysty przy golach dla Atromitosu.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko AO Kerkyra. Były defensor Ruchu Chorzów w 22. minucie spotkania został ukarany żółtą kartką. Nasz rodak w 66. minucie mógł wpisać się nawet na listę strzelców. Znalazł się on wówczas w dogodnej sytuacji w polu karnym, lecz jego uderzenie nie było celne. Atromitos odniósł u siebie zwycięstwo w stosunku 4:2.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko Asterasowi Tripolis. Już w 10. minucie miał on okazję do umieszczenia piłki w siatce. Pomocnik przymierzył z dziewiętnastu metrów, ale futbolówka minęła prawy słupek bramki. W 27. minucie po błędzie Rogera piłkę przejął Antonis Ladakis, który ładnie przymierzył z trzydziestu metrów. Na szczęście dla byłego gracza warszawskiej Legii golkiper AEK-u zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Stołerczny klub odniósł na wyjeździe zwycięstwo 3:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w pojedynku z AO Kerkyra (4:2). Rozegrał on całe spotkanie. Już w 4. minucie były zawodnik Legii Warszawa mógł wpisać się na listę strzelców. W szesnastkę dośrodkował Henri Camara, do futbolówki dopadł Saganowski, ale po jego uderzeniu głową golkiper gości skutecznie interweniował. W 19. minucie w pole karne zacentrował Konstantinos Nebegleras. Saganowski ponownie wygrał z rywalem pojedynek w powietrzu, lecz jego strzał był niedokładny. Chwilę później Polak obsłużył prostopadłym podaniem Iliasa Anastasakosa, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce - 1:0. W 29. minucie Saganowski podał do Anastasakos, a ten ładnie przymierzył z dziewiętnastu metrów i było 2:1 dla Atromitosu. W 43. minucie polski napastnik znowu mógł zaliczyć asystę. Podał on głową do Camary, lecz Senegalczykowi w skutecznym wykończeniu akcji przeszkodził obrońca gości. Saganowski miał szansę zdobyć gola także po przerwie. W 72. minucie poradził sobie on z defensorem przyjezdnych, a następnie przymierzył sprzed szesnastki. Jednak futbolówka przeleciała nas poprzeczką bramki AO Kerkyra.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - klub byłego pomocnika Górnika Zabrze zmierzył się na wyjeździe z AE Larissa. Polak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych gości, gdyż w chwili obecnej leczy kontuzję. Iraklis poniósł porażkę w stosunku 1:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał na wyjeździe z Olympiakosem Volou. Polak wystąpił w całym meczu. W 48. minucie pojedynku został on ukarany żółtą kartką. Jego drużyna na boisku rywala odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - zespół polskiego obrońcy zmierzył się na wyjeździe ze Skodą Xanthi. Nasz rodak zagrał całe spotkanie. Goście odnieśli na boisku rywala zwycięstwo w stosunku 1:0.