Primera Division: Kolejny popis Barcelony, Katalończycy mistrzem półmetka

17 zwycięstw, remis i porażkę zanotowali w pierwszej części sezonu piłkarze FC Barcelony. Katalończycy dodatkowo mogą poszczycić się świetnym bilansem bramkowym - 61 goli strzelonych i zaledwie 11 straconych. Na półmetku Katalończycy pewnie pokonali Malagę 4:1, a kolejne trafienia do swoich dorobków dołożyli Andres Iniesta, David Villa oraz Pedro.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Od pierwszego gwizdka na Camp Nou swoich kibiców czarowali piłkarze FC Barcelony. Już w 8. minucie podanie Daniela Alvesa wykorzystał Andres Iniesta, który z 17. metrów po słupku otworzył wynik meczu. Po chwili Lionel Messi wypuścił w uliczkę Davida Villę i nikt nie wierzył, że w niedzielny wieczór Katalończycy mogą stracić punkty. Jeszcze przed przerwą Pedro dobił strzał Iniesty. Gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale z dobrej strony pokazywał się Sergio Asenjo, któremu dodatkowo raz pomogła poprzeczka przy uderzeniu Xavi'ego.

Po przerwie mistrzowie Hiszpanii uspokoili trochę grę i gościom udało się zdobyć honorowego gola za sprawą strzału z rzutu wolnego Dudy. Na więcej Andaluzyjczycy nie mogli jednak liczyć i Villa po rewelacyjnej asyście Xavi'ego skompletował dublet, strzelając swojego 14. gola w Primera Division.

Dla Barcelony był to 28. mecz z kolei bez porażki i 13. ligowe zwycięstwo z rzędu.

FC Barcelona - Malaga 4:1 (3:0)
1:0 - Iniesta 8'
2:0 - Villa 18'
3:0 - Pedro 36'
3:1 - Duda 68'
4:1 - Villa 74'

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)