Primera Division: Pewna wiktoria Atletico

Kontakt z pierwszą czwórką zachowało Atletico Madryt. Los Colchoneros w ostatnim spotkaniu 19. kolejki pokonali u siebie Mallorkę 3:0. Obie drużyny kończyły mecz w "dziesiątkę", a kolejnego gola do swojej kolekcji dopisał najlepszy piłkarz ostatniego mundialu - Diego Forlan.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Już w 13. minucie Juan Valera po rzucie rożnym i strzale z główki otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą szóste trafienie w sezonie zanotował Diego Forlan, którego w uliczkę wyprowadził Fran Merida.

Balearczycy mieli wielką szansę na wyrównanie - na 20. minut przed końcem Antonio Lopez sfaulował w polu karnym, a sędzia wyrzucił go z boiska i wskazał na "wapno". Na przeciw Davida de Gei stanął Pierre Webo, ale górą okazał się być golkiper miejscowych. Przed ostatnim gwizdkiem siły się wyrównały za sprawą czerwonej kartki dla Jonathana de Guzmana. Dodatkowo rywali dobił w doliczonym czasie gry Jose Antonio Reyes.

Atletico Madryt - Real Mallorca 3:0 (2:0)
1:0 - Valera 13'
2:0 - Forlan 34'
3:0 - Reyes 90+4'

Czerwone kartki: Antonio Lopez /69/ (Atletico) oraz de Guzman /88/ (Mallorca).