Spadek zainteresowania polskim futbolem

O 16 procent spadła liczba doniesień na temat polskich klubów piłkarskich w grudniu względem listopada. Łącznie w prasie i najpopularniejszych portalach internetowych pojawiło się 9,2 tys. tekstów - najmniej od czerwca 2010 – podał PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w najnowszym raporcie z badania POLSKA PIŁKA.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla porównania w listopadzie analitycy przebadali 12,4 tys. tekstów, a w październiku 13,6 tys. Spadek związany jest przede wszystkim z przerwą w rozgrywkach ligowych. Najbardziej medialnym klubem po raz szósty z rzędu został Lech Poznań, na temat którego ukazało się 2,7 tys. publikacji. Klub ze stolicy Wielkopolski znacznie wyprzedził pozostałe zespoły. Drugie miejsce zajęła Polonia Warszawa, o której pojawiło się 1,2 tys. materiałów, a trzecie Wisła Kraków (1,2 tys.). Ogromna przewaga poznaniaków ma związek z grudniowymi meczami z Juventusem Turyn oraz Red Bullem Saltzburg w Lidze Europy.

Dalsze miejsca z dużymi stratami zajęły Legia Warszawa, która nie przekroczyła pułapu tysiąca tekstów oraz Zagłębie Lubin (0,8 tys.). Lider tabeli Ekstraklasy uplasował się na szóstym miejscu. Najmniej medialnym klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej ponownie okazała się Arka Gdynia. Przed nią znalazł się GKS Bełchatów i Górnik Zabrze.

Duże zmiany zaszły wśród cieszących się największym zainteresowaniem gwiazd Ekstraklasy. Grudzień w mediach należał do Tomasza Frankowskiego (331 publikacji). Wiązało się to między innymi ze spekulacjami na temat zatrudnienia go w roli trenera napastników reprezentacji Polski. Frankowski wyprzedził zwycięzcę zestawienia sprzed miesiąca – Macieja Sadloka (263), a także Marcina Robaka (258), z którym związane były spekulacje transferowe. Dalsze lokaty należały do Huberta Wołąkiewicza, Marcina Żewłakowa oraz Andrzeja Niedzielana.

Polska piłka najczęściej była tematem prasy regionalnej w Małopolsce. Niewiele mniej artykułów ukazało się w gazetach wielkopolskich i śląskich. Najrzadziej pisało się na ten temat w lubuskim oraz na Opolszczyźnie.

Wśród polskich bramkarzy występujących za granicą najwięcej zainteresowania poświęcono tym razem Łukaszowi Fabiańskiemu. Poza pierwszą trójkę wypadł wcześniej bardzo medialny Artur Boruc. Drugie miejsce należało do Wojciecha Szczęsnego, a trzecie do Jerzego Dudka. Po raz kolejny najmniej medialny spośród monitorowanej piątki okazał się Tomasz Kuszczak.

Badanie POLSKA PIŁKA obejmuje monitoringiem 1000 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz 20 najpopularniejszych portali internetowych. W najnowszym raporcie zestawiono materiały, które ukazały się od 1 do 31 grudnia 2010.

Komentarze (0)