Pierwsza wygrana Lecha / Ubiparip już strzela!

Piłkarze Lecha Poznań odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas zgrupowania w hiszpańskiej Esteponie. W poniedziałek wygrali z rumuńskim FC Timisoara 2:0. Drugą bramkę dla Kolejorza zdobył pozyskany kilkanaście dni temu - Vojo Ubiparip.

Mateusz Klejborowski
Lechici pierwszego gola zdobyli w 33. minucie spotkania po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu. Asystę zaliczył Jan Zapotoka, który wyłożył piłkę Rudnevsovi. W drugiej połowie dołożyli jeszcze jedno trafienie. Tym razem dośrodkowanie Seweryna Gancarczyka wykończył pozyskany kilkanaście dni temu - Vojo Ubiparip (59 min.).
Pierwszego gola dla Lecha zdobył Rudnevs
Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Jose Marii Bakero, którzy mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Dodajmy, że jest to pierwsza wygrana lechitów podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wcześniej bezbramkowo zremisowali z FC Basel i przegrali z Young Boys Berno 1:2. Lech Poznań - FC Timisoara 2:0 (1:0) 1:0 - Rudnevs 33' 2:0 - Ubiparip 59' Składy: Lech Poznań: Burić - Kikut (46' Wojtkowiak), Bosacki (46' Wołąkiewicz), Arboleda (46' Djurdjević), Henriquez (46' Gancarczyk) - Golla (46' Bandrowski), Injac (46' Kamiński), Zapotoka (46' Możdżeń), Stilić (46' Kriwiec), Kiełb (46' Ślusarski) - Rudnevs (46' Ubiparip). FC Timisoara: Taborda - Helder, Burca (57' Mera), Cisovsky (Luchin 23'), Krejci, Luigi, Alexa, Tames, Goga, Nikolić, Ricketts. Kolejne sparingi Lecha: Lech Poznań - Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria) / śr 26.01.2011 Lech Poznań - Zestafoni (Gruzja) / sob 29.01.2011