Puchar Ligi Angielskiej: Arsenal zwycięski, Szczęsny "czysty" (video)

Arsenal Londyn wygrał z Ipswich Town 3:0 w drugim półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Dzięki temu awansował do finału rozgrywek, chociaż w pierwszym spotkaniu przegrał 0:1. Bramki Kanonierów strzegł Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Polak nie miał dużo pracy. Arsenal długo męczył się z drugoligowcem. Dopiero po godzinie gry zdobył pierwszą bramkę. Nicklas Bendtner wykorzystał podanie Jacka Wilshere'a. 180 sekund później Laurent Koscielny dał prowadzenie 2:0 i wówczas londyńczycy byli w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Kropkę nad "i" postawił 13 minut przed końcem Cesc Fabregas.

Szczęsny nie napracował się. Ipswich nie było w stanie zagrozić bramce gospodarzy. W 13. minucie zderzył się z Bacary Sagną. Efektem tego była zmiana jaką musiał przeprowadzić Arsene Wenger. Boisko opuścił Sagna. Polak zdołał kontynuować grę.

W finale Arsenal zagra ze zwycięzcą pary Birmingham City - West Ham United.

Arsenal Londyn - Ipswich Town 3:0 (0:0)
1:0 - Bendtner 61'
2:0 - Koscielny 64'
3:0 - Fabregas 77'

Arsenal: Szczęsny - Sagna (18' Eboue), Djurou, Koscielny, Clichy, Denilson, Wilshere, Fabregas, Bendtner, Arszawin (84' Walcott), Van Persie (84' Nasri).

Ipswich: Fulop - Leadbitter, McAuley, Delaney, O'Dea, Kennedy, Healy (74' O'Connor), Norris, Edwards, Wickham, Priskin (63' Scotland).

Żółte kartki: Koscielny (Arsenal) oraz Wickham (Ipswich).

Sędzia: Mark Halsey.