Zawisza wygrał dwa sparingi

Najpierw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a potem z III-ligową Unią Janikowo zmierzyli się w środowych potyczkach sparingowych piłkarze Zawiszy. Oba mecze zakończyły się ich zwycięstwem.

Adrian Dudkiewicz

Zdecydowanie trudniejsze warunki postawił wicelider gr. wschodniej II ligi. W grze bydgoszczan widać jeszcze pewne braki, ale to z powodu przygotowań do rundy wiosennej. - Fajnie zaprezentowaliśmy się zwłaszcza przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy - ocenił dla SportoweFakty.pl trener Maciej Murawski. - Było kilka okazji do zdobycia bramki. Najważniejsze, że napastnicy potrafią wypracować sobie sytuacje i je wykorzystać. Gorzej byłoby, gdyby tych elementów już teraz brakowało.

W drużynie zostanie testowany od kilkunastu dni Benjamim Imeh. Nigeryjczyk wiosną na pewno będzie reprezentował barwy II-ligowca. Zupełnie inna sytuacja ma się z jego rodakiem Danielem Onyekachim. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, były napastnik Elany Toruń nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na rundę wiosenną. - Skład mamy dość szeroki - dodał Murawski. - Po co nam kolejni zawodnicy, którzy nawet nie znajdą się na ławce rezerwowych? To by tylko pogorszyło atmosferę w zespole. Już jesienią trójka chłopaków musiała zostać w domu. To tylko psuje atmosferę w drużynie.

W drugim kontrolnym pojedynku bydgoszczanie podejmowali III-ligową Unię Janikowo. Tutaj podopiecznym Murawskiego poszło znacznie łatwiej. Już po dwudziestu minutach gry było 3:0 dla gospodarzy, a dwa razy do siatki Unii trafił Szymon Maziarz. Celnie do swoich partnerów dogrywał wspomniany Benjamim Imeh. Jedno trafienie zaliczył Łukasz Ślifirczyk.

- Cały czas mocno trenujemy i widać wśród chłopaków brak świeżości. Jednak teraz przed nami najtrudniejszy okres, bowiem będziemy mieć sparingi praktycznie co kilka dni i niektórzy zagrają nawet dziewięćdziesiąt minut. Potem musimy bardziej zrezygnować z obciążeń siłowych i przygotować zespół pod względem szybkościowym. Dużą uwagę zwrócimy także na stałe fragmenty gry - zakończył trener Zawiszy.

Jeszcze w piątek prezes Bogdan Pultyn ma rozmawiać z szefem Nielby o transferze do Zawiszy napastnika Rafała Leśniewskiego. Zarząd wielkopolskiego klubu naciska jednak na to, aby ich najskuteczniejszy strzelec pozostał w drużynie do końca obecnego sezonu.

Zawisza Bydgoszcz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0
1:0 - Ślifirczyk

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 4:1 (3:0)
1:0 - Klofik 10'
2:0 - Maziarz 20'
3:0 - Maziarz 24'
4:0 - Tabaczyński 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!