Puchar Francji: Lille OSC gra dalej, Obraniak nie zawiódł

Środowe spotkania wyłoniły pięć zespołów, które zagrają w 1/4 finału Pucharu Francji. Niżej notowanych rywali pokonały Paris Saint Germain i Lille OSC, niespodziewanie do kolejnej rundy awansowali piłkarze Chambery.

Piotr Robaczyński

W starciu Lille OSC z FC Nantes od 1. minuty na boisku pojawił się Ludovic Obraniak. Gospodarze przez 90 minut znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przewaga ta nie przełożyła się na rezultat, regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a konkurs rzutów karnych był wyjątkowo emocjonujący. Reprezentant Polski wykorzystał jedenastkę w czwartej serii i pomógł Lille wygrać 3:2.

Trener Paris Saint Germain Antoine Kombouare nie lekceważył teoretycznie słabszego rywala i do gry w konfrontacji z czwartoligową drużyną Martigues desygnował wielu podstawowych piłkarzy. Choć goście mieli ułatwione zadanie (od 22. minuty rywal grał w dziesiątkę, czerwoną kartką ukarany został Boubacar Dembele), do 64. minuty utrzymywał się remis 1:1. Piłkarzom Martigues w końcówce zabrakło już jednak sił, paryżanie zdołali jeszcze trzykrotnie pokonać Juliena Robineta. Ostatecznie wygrali aż 4:1, a bohaterem został Guillaume Hoarau, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Największą niespodziankę sprawili zawodnicy grającego w piątej lidze zespołu Chambery. W starciu z faworyzowanym FC Sochaux przegrywali wprawdzie 0:1, ale w drugiej połowie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zagrają w 1/4 finału rozgrywek.