Puchar Grecji: Czterech Polaków w półfinałach, gol Saganowskiego i niesamowite trafienie w Atenach (video)

Aż czterech Polaków ma szansę na końcowy sukces w Pucharze Grecji. W rozgrywanych w środę i czwartek spotkaniach ćwierćfinałowych prawo gry o finał wywalczyły ekipy AEK Ateny, PAOK Saloniki, Olympiakosu Volos i Atromitosu Ateny, którego awans przypieczętował Marek Saganowski.

W tym artykule dowiesz się o:

"Sagan" (rozegrał 63 minuty) zdobył jedynego gola w rewanżu Atromitosu z Diagorasem Rodos. W 34. minucie polski napastnik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Charabolosa Tabasisa. Co ciekawe, nie upilnował go w tej sytuacji Bartosz Tarachulski (grał pełne 90 minut). "Tarantula" w drugiej połowie miał doskonałą okazję na doprowadzenie do wyrównania, ale nie był w stanie z najbliższej odległości dobić strzału Georgiosa Poulopoulosa. Od pierwszej do ostatniej minuty w tym meczu zagrał również Marcin Baszczyński.

W nieprawdopodobnych okolicznościach awans do półfinału rozgrywek zapewnił sobie AEK Ateny. Ekipa Rogera Guerreiro, którego zabrakło w rewanżowym starciu, wyeliminowała Panathinaikos Ateny dzięki bramce zdobytej przez Michela Maderę w... 98. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego z ok. 40 metrów! AEK przegrał co prawda w rewanżu 2:3, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 2:0, to podopieczni Manolo Jimeneza zagrają w półfinale rozgrywek.

Wreszcie czwartym Polakiem, którego drużyna w dalszym ciągu pozostaje w walce o finał, jest Mirosław Sznaucner z PAOK. Dwugłowe Orły z Salonik w rewanżowym ćwierćfinale pokonali 1:0 Olympiakos Pireus, co przy remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu dało im awans do kolejnej fazy. Sznaucner rozegrał pełne 90 minut.

Wiadomo już, że półfinałowe pary tworzą Atromitos z Olympiakosem Volos oraz AEK Ateny z PAOK Saloniki. Nieznane są jeszcze dokładne daty rozegrania tych spotkań, ale finałowy mecz zaplanowano na 30 kwietnia.