Sparingowo: Warta zdecydowanie lepsza od Tura

Kilka dni temu piłkarze Warty powrócili ze zgrupowania w Zakopanem, tymczasem już w piątek sprawdzili swoją formę w kolejnym spotkaniu sparingowym. Wypadli nieźle i pokonali II-ligowego Tura Turek 2:0.

Szymon Mierzyński

W ekipie Bogusława Baniaka nowych twarzy nie było. Proces budowania zespołu praktycznie dobiegł końca, możliwe jest jeszcze tylko pozyskanie bramkarza.

Tur z kolei testował aż siedmiu zawodników: Przemysława Wróbla, Pawła Kaczorowskiego, Daniela Wojciechowskiego, Bebeto, Roberta Stachowiaka, Igora Witczaka oraz Macieja Manelskiego.

Spore pole do popisu mieli zwłaszcza Wróbel, Wojciechowski i Stachowiak, bowiem niemal przez całe spotkanie Warta posiadała zdecydowaną przewagę. To sprawiało, że defensywa ekipy z Turku miała mnóstwo pracy.

Wynik został otwarty już w 5. minucie, gdy Zbigniew Zakrzewski ruszył do prostopadłego podania, wpadł w pole karne i wpakował piłkę do siatki atomowym strzałem z ostrego kąta. Ta bramka to najlepsze podsumowanie występu "Zakiego". Doświadczony napastnik imponował walecznością i zaangażowaniem. Obecnie jego forma jest zgoła odmienna niż w rundzie jesiennej, gdy kompletnie rozczarowywał poznańskich kibiców.

Drugi gol dla Zielonych padł w 25. minucie. Rafał Kosznik został sfaulowany w polu karnym i sędzia Szymon Lizak wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Krzysztof Gajtkowski i płaskim uderzeniem w prawy róg pokonał zmylonego Wróbla.

Więcej bramek podopieczni Bogusława Baniaka nie zdobyli, ale i tak zaprezentowali się z dobrej strony. Już na miesiąc przed wznowieniem rozgrywek widać, że po jesiennym marazmie nie ma śladu. Zespół jest skonsolidowany i waleczny. Dobrze funkcjonuje pressing oraz gra defensywna. Warto dodać, że w piątkowym sparingu Tur stworzył zaledwie jedną czystą sytuację strzelecką. W 58. minucie, po kombinacyjnym rozegraniu piłki, Łukasz Radliński musiał zaprezentować swoje umiejętności broniąc uderzenie Marcelo z ostrego kąta.

Warta Poznań - Tur Turek 2:0 (2:0)
1:0 - Zakrzewski 5'
2:0 - Gajtkowski (k.) 25'

Warta Poznań: Radliński - Wichtowski (86' Wróblewski), Kieruzel, Otuszewski, Kosznik, Ngamayama (55' Marciniak), Marcin Wojciechowski, Gajtkowski (70' Miklosik), Ciarkowski, Białożyt, Zakrzewski (85' Mazurek).

Tur Turek: Wróbel - Grabowski (46' Kaczorowski), Daniel Wojciechowski, Stachowiak (65' Kamiński), Topolski, Manelski, Roszak (46' Marcelo), Bebeto, Sędziak, Szafran, Witczak (46' Jóźwiak).

Żółte kartki: Marcin Wojciechowski, Marciniak (Warta).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Widzów: 70.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!