Primera Division: Przełamanie Ronaldo, pierwszy ligowy gol Adebayora

Real Madryt pozostaje jedyną drużyną w Primera Division bez straty punktu na własnym boisku. Królewscy pokonali tym razem imiennika z San Sebastian 4:1. Strzelecką niemoc przerwał Cristiano Ronaldo, który ma tyle samo bramek co Lionel Messi. Z kolei premierowe trafienie w Primera Division zaliczył Emmanuel Adebayor.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Od pierwszego gwizdka do ataków ruszyli piłkarze Realu Madryt, którzy najprawdopodobniej zapomnieli już o porażce z Osasuną Pampeluna przed tygodniem. W ósmej minucie Kaka przejął piłkę w polu karnym i ładnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Jeszcze w pierwszej połowie dublet dołożył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przerwał najdłuższą niemoc strzelecką w barwach Blancos i po czterech kolejkach bez trafienia w końcu powiększył swój dorobek strzelecki.

Były gracz Manchesteru United najpierw minął jednego z rywali i strzelił po ziemi z dystansu, a następnie wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ronaldo miał jeszcze kilkukrotnie szansę na hat-tricka, jednak ostatecznie nie powtórzył sobotniego wyczynu Lionela Messi'ego. Tym samym wraz z Argentyńczykiem przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Po przerwie gra się znacznie uspokoiła. Bliski podwyższenia wyniku był Mesut Oezil, który z linii pola karnego trafił w poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem niespodziewanie beniaminek strzelił honorowego gola. Iker Casillas obronił strzał Raula Tamudo, ale piłka nieszczęśliwie odbiła się od Alvaro Arbeloa i wpadła do siatki. Goście jednak nie ruszyli do ataku, a ostatnie słowo należało do miejscowych. Swój pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Emmanuel Adebayor, który występ okrasił ładnym strzałem tuż obok słupka.

W derbach Andaluzji Sevilla jedynie bezbramkowo zremisowała z Malagą. Obie drużyny desperacko szukają punktów - jedni walczą bowiem o europejskie puchary, a drudzy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W niedzielnym spotkaniu z najlepszej strony pokazały się linie defensywne obu zespołów.

Valencia - Hercules Alicante, godz. 22:00

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)