Szczęśliwe zwycięstwo Argentyny, Francja lepsza od Brazylii

W starciach gigantów emocji nie zabrakło. Reprezentacja Argentyny szczęśliwie pokonała 2:1 Portugalię, natomiast prowadzeni przez Laurenta Blanca Francuzi okazali się lepsi od najbardziej utytułowanej drużyny globu - Brazylii.

Albicelestes bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Brazylijczykami Europy, bowiem już w 14. minucie Argentyńczykom prowadzenie dał Angel Di Maria. W 21. do wyrównania zdołał doprowadzić klubowy kolega wspomnianego zawodnika - Cristiano Ronaldo. W spotkaniu rozgrywanym w Genewie ostatnie słowo należało do graczy z Ameryki Południowej, o których sukcesie zadecydował gol z rzutu karnego Lionela Messiego.

Zawiedli Brazylijczycy. Co prawda popularni Canarinhos od 40. minuty grali w dziesiątkę, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył na co dzień występujący w Lazio Rzym Hernanes. Tym samym pomocnik Biancocelestich nie może być zadowolony ze swojego debiutu. O losach tego starcia zadecydował gol Karima Benzemy.

Argentyna - Portugalia 2:1 (1:1)

1:0 - Di Maria 14'

1:1 - Ronaldo 21'

2:1 - Messi (k.) 90'

Francja - Brazylia 1:0 (0:0)

1:0 - Benzema 54'

Czerwona kartka: Hernanes /40/ (Brazylia).