John Arne Riise: Polska jest najgorszą drużyną z jaką graliśmy

W środowym spotkaniu towarzyskim reprezentacja Polski pokonała 1:0 drużynę Norwegii. Z końcowego rezultatu meczu rozgrywanego w portugalskim Faro całkowicie niezadowolony był gwiazdor Skandynawów, John Arne Riise.

Maciej Kmita

Obrońca AS Roma nie mógł nadziwić się w jaki sposób jego zespół uległ biało-czerwonym. Jego zdaniem ekipa Franciszka Smudy nie należała do wymagających przeciwników.

- Jak to możliwe, że Polska mogła wygrać ten mecz? To najgorsza drużyna z jaką graliśmy, odkąd "Drillo" (Egil Olsen - przyp. red.) przejął reprezentację. Oddali jeden celny strzał... My z kolei nie odpowiedzieliśmy niczym - mówił Riise.

Przypomnieć warto w tym miejscu, że Olsen pracuje z Norwegami od stycznia 2009 roku i w tym czasie drużyna rozegrała 19 spotkań z Niemcami, RPA (dwukrotnie), Finlandią, Macedonią (dwukrotnie), Holandią, Szkocją, Islandią (dwukrotnie), Szwajcarią, Słowacją, Czarnogórą, Ukrainą, Francją, Portugalią, Cyprem, Chorwacją i Irlandią.

- W pierwszej połowie byliśmy ospali i przez to nie stworzyliśmy sytuacji. Było trochę lepiej, kiedy po przerwie weszli Ruben Jenssen i Bjorn Helge (brat Risse - przyp. red.). Pomogli zdominować nam drugą połowę - dodaje 30-letni defensor.

rbnett.no
Komentarze (45)
  • Rakow Zgłoś komentarz
    wygral lepszy ..
    • Wiktor Zgłoś komentarz
      Popieram w 100% wypowiedź dodaną przez - mochi ,świetne pragmatyczne podsumowanie.
      • mochi Zgłoś komentarz
        Ktoś tu chyba nie umie PRZEGRYWAĆ... Mecz był dupowaty ale raczej przez Norwegię. Strzeliliśmy szybko bramkę, więc cofnęliśmy się trochę i chcieliśmy kontrować. Norwegia też się
        Czytaj całość
        broniła mimo, że przegrywali. No to jak ten mecz miał wyglądać jak obie drużyny się bronią i od czasu do czasu pomyślą o ataku. Myślą, że jak mają 9 pkt w eliminacjach i wygrali z Portugalią to są mistrzami, a ja jakoś nie pamiętam ŻADNEGO meczu Norwegii na poważnych zawodach. Pamiętam za to jak im skopaliśmy tyłki w eliminacjach (3:2 i 3:0). Riise też to pamięta bo grał już wtedy. Wielka mi rzecz, że są dobrzy w obronie i czasem dwumetrowy Carew strzeli dla nich bramkę. Zagrają ważny mecz z zespołem z dobrym atakiem jak np Argentyna czy Niemcy to ich zjadą. Tak samo jak Szwajcaria wygrała z Hiszpanią na MŚ i nic więcej nie osiągnęła tak Norwegia będąc w grupie z Danią i Portugalią nie zakwalifikuje się do Euro 2012 bo są po prostu za słabi. Rozumiem jakby ta drużyna miała młodych zawodników ale grają tymi samymi, którzy od nie pamiętam kiedy, się nigdzie nie kwalifikują i oczekują, że teraz nagle będą grać świetnie. Zwyżka formy i to wszystko, a my poprawiliśmy świetny bilans meczów z nimi.
        • bgb Zgłoś komentarz
          Mozna krytykowac Risse za ta wypowiedz smiac sie z niego z Norwegow ale sami popatrzcie jak my gramy jeden skladnej akcji zespolowej nie widzialem przez 90 minut a gralismy niemal najlepszym
          skladem t sie roi zalosne mowie o naszej reprze
          • danzel Zgłoś komentarz
            jak mawia klasyk "za pól roku nikt nie będzie pamiętał w jakim stylu wygraliśmy ten mecz, ważne jest to że wygraliśmy"
            • Janinka Zgłoś komentarz
              Norweg ten przypomniał mi Pana Tomaszewskiego tą wypowiedzią nie wiem czemu ;)
              • PK Zgłoś komentarz
                "Oddali jeden celny strzał... My z kolei nie odpowiedzieliśmy niczym." Skoro my jesteśmy słabi to kim wy jesteście?
                • #Trefl# Zgłoś komentarz
                  Ktoś chyba nie potrafi przyjąć porażki.Chyba Norwegowie mają to we krwi,bo przypominam sobie ich opinie w czasie eliminacji do MŚ 2002
                  • pogrzebbnaeuro Zgłoś komentarz
                    hola hola, tylko że dla Norwegów to był trening przed meczem o stawkę z Danią i się nie wysilali, choć i tak w drugiej połowie grali nieźle. Nasi za to mecz odpuścili tylko dlaczego?
                    Wygląda na to że pojechali do Portugalii na wakacje. Ten mecz to kompromitacja naszej reprezentacji. Gdyby był o coś sędzia mógłby gola nie uznać (Jeleń był na spalonym w momencie strzału). Nasi żenada, Rise 100 % racji. dziękuje. Kiedy pogrzeb polskiej piłki? na euro.
                    • rulezz Zgłoś komentarz
                      cóż za skromny człowiek :)
                      • StalowiAK Zgłoś komentarz
                        To znaczy że norwegia jest jeszcze słabszą drużyną ?
                        • SMIESZNY RISE!!! Zgłoś komentarz
                          Smieszny ten Rise!!! Norwegia grala a Polska strzelila a to ze im sie nie udalo to tylko i wylacznie ich wina... Nasza obrona zagrala dobrze lecz bez fajerwerków. Brawo Polacy tak
                          trzymajcie:)))))))