Super Lig: Dublet Robaka nie pomógł Konyasporowi - porażka Orłów Anatolii w ważnym meczu

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Super Lig Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka przegrał 2:3 z Bucasporem. Obie bramki dla Orłów Anatolii po uderzeniach głową zdobył Marcin Robak. To jego pierwsze trafienia na tureckich boiskach i w ogóle pierwsze gole Konyasporu w rundzie rewanżowej.

Maciej Kmita

Początek spotkania należał do Bucasporu. Gospodarze już w 1. minucie mogli prowadzić po tym, jak błąd po dośrodkowaniu Erkana Taskirana popełnił Mariusz Pawełek, ale na jego szczęście sytuację w polu karnym posprzątali środkowi obrońcy Konyasporu.

Defensorzy drużyny Polaków nie popisali się natomiast w 8. minucie. Prawą stroną uciekł Victor Mendy i kiedy znalazł się już w polu karnym, podaniem do środka ominął wybiegającego z bramki Pawełka, a Musa Aydin wślizgiem umieścił piłkę w bramce. W 14. minucie do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Ertugrul Arslan, ale radość gości przerwał gwizdek sędziego Cuneyta Cakira, który dopatrzył się faulu Marcina Robaka na Leandro Gomesie. Od 22. minuty Konyaspor grał z przewagą jednego zawodnika po tym, jak dwiema żółtymi i konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Koray Colgecen.

Siły wyrównały się w 63. minucie, kiedy czerwoną kartkę za faul we własnym polu karnym obejrzał Erdinc Yavuz, a "11" na drugą bramkę dla gospodarzy zamienił Jarko Leko. Kilkadziesiąt sekund później kontaktową bramkę uderzeniem głową zdobył po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zdobył Marcin Robak, a w 69. minucie polski napastnik w bliźniaczy sposób doprowadził do wyrównania.

W 77. minucie Robak był bliski skompletowania hat-tricka, ale tym razem kapitalną interwencją nogami po strzale głową wychowanka Konfeksu Legnica popisał się Pavel Londak. Bucaspor wyszedł z błyskawiczną kontrą, którą mierzonym strzałem z ok. 20 metrów wykończył Leko. Goście kończyli w "9", ponieważ w doliczonym czasie wykluczeniem z gry ukarany został Ertugrul Arslan.

Zwycięstwo Bucasporu oznacza, że po 21. kolejce Konyaspor na pewno pozostanie w strefie spadkowej i będzie tracił do sobotniego rywala już trzy punkty.