Bundesliga: Efektowna wygrana Bayernu, Robben znów czaruje, klęska Stuttgartu (video)

Franck Ribery i Arjen Robben wrócili na boisko i z miejsca odmienili grę Bawarczyków. W wygranym 4:0 meczu z Hoffenheim wyróżnił się zwłaszcza Holender, który zdobył dwa przedniej urody gole. Nieoczekiwanie aż 1:4 z Norymbergą przegrał VfB Stuttgart.

Konrad Kostorz

Szlagierowy pojedynek 22. kolejki zaczął się wymarzenie dla Bayernu. Franck Ribery podał na skrzydło do Arjena Robbena, a ten zacentrował na piąty metr do Mario Gomeza, który bez trudu trafił do siatki. W 15. minucie było już 2:0, bowiem błąd Isaaca Vorsaha wykorzystał Thomas Mueller, uderzając z 10 metrów prawą nogą w krótki róg.

Pojedynek na Allianz Arena nie był jednak zupełnie jednostronny. Wieśniaki głównie za sprawą Sejada Salihovicia stosunkowo często gościły w polu karnym Thomasa Krafta, choć nie stworzyły sobie żadnej stuprocentowej okazji.

Druga część gry to już absolutna dominacja obrońców tytułu. Hoffe długo szczęśliwie się bronili, ale w 63. z defensorami gości w świetnym stylu poradził sobie Robben. Holender przebiegł wzdłuż linii pola karnego obok zdezorientowanych rywali i płaskim strzałem wpisał się na listę strzelców.

10 minut przed końcem gwiazdor reprezentacji Oranje ponownie popisał się wspaniałym kunsztem. Tym razem z narożnika pola karnego uderzył "rogalem" w taki sposób, że piłka wpadła niemal w okienko bramki Hoffenheim. Starke mimo efektownej robinsonady nie miał nic do powiedzenia.

W końcówce honorowego gola dla ekipy z Sinsheim mógł zdobyć Ryan Babel, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Kraftem. Wygrana wywindowała zespół Louisa van Gaala na najniższy stopień podium ze stratą trzech "oczek" do Bayeru Leverkusen.

Bayern Monachium - TSG Hoffenheim 4:0 (2:0)
1:0 - Gomez 2'
2:0 - Mueller 15'
3:0 - Robben 63'
4:0 - Robben 81'

Bayern: Kraft - Lahm, Tymoszczuk, Badstuber, Gustavo - Schweinsteiger, Pranjić - Robben (84' Altintop), Mueller, Ribery - Gomez.

Hoffenheim: Starke - Beck, Vorsah (46' Simunić), Compper, Ibertsberger - Rudy (19' Weis), Alaba, Salihović - Vukcević (77' Sigurdsson), Babel - Ibisević.

Żółte kartki: Weis, Suminić, Beck, Salihović (Hoffenheim).

Sędzia: Peter Gagelmann.

Widzów: 69 000.

Nie udał się debiut na ławce trenerskiej Wilków Pierre'owi Littbarskiemu. Jego podopieczni przegrali z HSV, bowiem w 33. minucie Simon Kjaer sfaulował Mladena Petricia, a Chorwat wykorzystał "jedenastkę". W drugiej połowie w ekipie VfL zadebiutował król strzelców niedawnego Pucharu Azji, Koo Ja-Cheol, ale Koreańczyk nie odmienił żadnego z elementów gry gospodarzy. W końcówce kibice w Wolfsburgu zaczęli skandować wymowne "Hoeness Raus!", apelując o dymisję dyrektora sportowego Dietera Hoenessa.

W kryzysie pogrąża się VfB. Klęska w starciu z Norymbergą jest o tyle boleśniejsza, że bramkę i asystę dla gości zaliczył Julian Schieber - napastnik wypożyczony do Der Club właśnie ze Stuttgartu! Jeszcze istotniejszą rolę na Mercedes-Benz Arena odegrał Timothy Chandler. Dorobek 20-letniego pomocnika to gol i dwie asysty. Podopieczni Dietera Heckinga niespodziewanie zwyciężyli po raz trzeci z rzędu i są już 9. siłą rozgrywek.

Igor de Camargo miał największy wpływ na przebieg spotkania na Millerntor-Stadion. Mający nóż na gardle Źrebaki prowadziły po trafieniu belgijskiego snajpera, lecz ten w 21. minucie za starcie z Matthiasem Lehmannem zobaczył czerwoną kartkę i osłabił swój zespół (pomocnika Piratów ukarano w tej sytuacji żółtą kartką). Z gry w przewadze Sankt Pauli skwapliwie skorzystało, zdobyło trzy gole i nieoczekiwanie awansowało na 12. miejsce w tabeli. Ekipa Michaela Frontzecka jest już natomiast jedną nogą w 2. Bundeslidze.

W dużej mierze dzięki Arturo Vidalowi Aptekarze wygrali we Frankfurcie. Chilijczyk najpierw egzekwował rzut wolny, po którym gola zdobył Simon Rolfes, a potem asystował przy trafieniu Renato Augusto. Pierwszą od ośmiu kolejek porażkę poniósł Freiburg. Schalke jak zwykle w tym sezonie nie zachwyciło, ale po golu Jeffersona Farfana, który wykorzystał podanie na wolne pole Raula, zainkasowało komplet punktów.

VfL Wolfsburg - Hamburger SV 0:1 (0:1)
0:1 - Petrić 33' (k.)

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 0:3 (0:2)
0:1 - Rolfes 9'
0:2 - Augusto 32'
0:3 - Baltisch 84'

VfB Stuttgart - FC Nuernberg 1:4 (1:2)
0:1 - Simons 11'