Sparingowo: Wisła Kraków pokonała BATE Borysów

W pierwszym sparingu w czasie zgrupowania w tureckim Belek Wisła Kraków pewnie pokonała aktualnego mistrza Białorusi i uczestnika 1/16 finału Ligi Europejskiej, BATE Borysów 3:1.

Maciej Kmita

To pierwsze zwycięstwo Białej Gwiazdy w okresie przygotowawczym i pierwszy mecz, w którym podopieczni Roberta Maaskanta trafili do siatki rywali. Wcześniej wiślacy przegrali z Aalesunds FK (0:2), Valerengą Oslo (0:4) i Molde FK (0:2).

Niemoc strzelecką wicemistrzów Polski przełamał w 41. minucie spotkania Patryk Małecki, wykorzystując dogranie Cwetana Genkowa. Jeszcze przed przerwą "Mały" trafił po raz kolejny. Tym razem asystował mu Andraż Kirm. W 70. minucie trzecią bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył po dwójkowej akcji z Maorem Meliksonem Radosław Sobolewski, a wynik w ostatniej akcji meczu ustalił Filip Rudzik, na raty pokonując w sytuacji sam na sam debiutującego w bramce Wisły Sergeia Pareiko.

W 75. minucie czerwoną kartką za brutalny faul na Łukaszu Gargule ukarany został Witalij Rodionow. Robert Maaskant nie mógł w tym meczu skorzystać z usług cierpiącego jeszcze skutki urazu odniesionego w ostatnim sparingu z Molde FK Kew Jaliensa oraz Rafała Boguskiego.