Anglia: Tylko dwójka Polaków na boisku

Jedynie Wojciech Szczęsny i Tomasz Cywka pojawili się w sobotę na angielskich boiskach. Drugi z nich rozegrał tylko 45 minut, a jego drużyna przegrała w meczu The Championship.

Bartosz Zimkowski

Mecz Derby County - Leicester City Tomasz Cywka rozpoczął na ławce rezerwowych. Jednak w przerwie został wprowadzony na boisko, gdyż Barany przegrywały na Pride Park z Leicester City 0:2. Cywka gola nie strzelił, a Derby uległo Lisom różnicą dwóch bramek.

W Premier League 90 minut w barwach Arsenalu Londyn rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak nie musiał obronić ani jednego strzału w meczu z Wolverhampton Wanderers. Kanonierzy wygrali 2:0.

W League One rezerwowymi było aż trzech Polaków. Paweł Abbott nie zagrał dla Charltonu Athletic w wygranym 3:2 spotkaniu z Peterbourough United (3:2). Bartosz Białkowski oglądał zwycięstwo Southampton nad Carlisle (1:0). Tymczasem Artur Krysiak widział jak Exeter City pokonało Notts County (2:0).