Super Lig: Sobota pod znakiem derbów Stambułu i Ankary

Na cztery sobotnie spotkania 23. kolejki Super Lig w aż trzech doszło do pojedynków derbowych, z których zwycięsko wyszli piłkarze Fenerbahce Stambuł, Istanbul BB i Genclebirligi Ankara.

W tym artykule dowiesz się o:

Wynik spotkania na Stadionie Olimpijskim w Stambule pomiędzy Istanbul BB a Galatasaray w 32. minucie gry otworzył Milan Baros, który zrobił użytek z prostopadłego podania Sabriego Sarioglu. Drużyna Marcina Kusia przebudziła się po godzinie gry i w ciągu kilkunastu minut zadała trzy zabójcze ciosy. Najpierw do wyrównania doprowadził Samuel Holmen, a pięć minut później prowadzenie gospodarzom dał Ibrahim Akin. Przy obu tych golach asysty zaliczył Gokhan Unal. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem wynik meczu z rzutu karnego ustalił Akin. Kuś po raz drugi z rzędu rozegrał pełne 90 minut i został upomniany żółtą kartką. Drużyna Polaka dzięki zwycięstwu wspięła się na 6. pozycję w tabeli, przeskakując innego lokalnego rywala, Besiktas.

Losów derbowego pojedynku na swoją korzyść nie udało się natomiast odmienić Ankaragucu Michała Żewłakowa (rozegrał pełne 90 minut). Kibice zgromadzeni na stadionie im. 19 maja w stolicy Turcji zobaczyli aż sześć bramek i wszystkie padły w drugiej części gry. Po 59 minutach Genclebirligi prowadziło już 2:0, ale na kwadrans przed końcem Ankarugucu udało się doprowadzić do remisu. Bramkę na 2:2 strzelił dla ekipy Ankaragucu zdobył... obrońca rywali, Orhan Sam, który trzy minuty później zrehabilitował się, przywracając prowadzenie swojej drużynie. W 85. minucie nadzieje Ankaragucu na korzystny wynik zabrał Serkan Calik.

Po siódme z rzędu ligowe zwycięstwo sięgnęli piłkarze Fenerbahce Stambuł, dzięki czemu przynajmniej do niedzieli będą liderem Super Lig. Żółte kanarki tym razem bez problemu poradziły sobie z ostatnim zespołem ligi, Kasimpasa SK. Swoją 17. bramkę w 23. występie w tym sezonie zdobył Alex.

Ostatniego słowa w wyścigu o mistrzostwo nie powiedzieli obrońcy tytuły, piłkarze Bursasporu. Zielone Krokodyle w piątek pokonały na wyjeździe 2:0 broniący się przed spadkiem Bucaspor.