Super Lig: Hat-trick Grosickiego i długo wyczekiwane zwycięstwo Sivassporu! Asysta Iwańskiego

Do długo wyczekiwanego zwycięstwa drużynę Sivassporu poprowadził Kamil Grosicki. W niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Super Lig z Manisasporem Yigidos pokonali ekipę Macieja Iwańskiego 4:2, a "Grosik" zanotował hat-tricka!

Maciej Kmita

W 16. minucie po zagraniu aktywnego od pierwszego gwizdka polskiego skrzydłowego ręką we własnym polu karnym zagrał Bulent Cevahir, a "11" na bramkę zamienił właśnie Grosicki. W 40. minucie na boisku w barwach Tarzanów zameldował się Maciej Iwański, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Osiem minut po przerwie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Jessy Simpsona, ale już po godzinie prowadzenie Sivassporowi uderzeniem z woleja przywrócił Grosicki. Sześć minut później wychowanek Pogoni Szczecin skutecznie wykończył kontratak swojej drużyny. W sytuacji sam na sam minął Ilkera Avcibaya i strzelił do pustej bramki, kompletujac swój pierwszy hat-trick w zawodowej karierze!

Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Manisaspor zdobył kontaktowego gola, przy którym asystę zanotował Maciej Iwański. Po dośrodkowaniu polskiego rozgrywającego z rzutu rożnego do siatki Sivassporu trafił Husein Tok. Wynik spotkania na 4:2 ustalił król strzelców poprzedniej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów, Michael Eneramo.

To pierwsze zwycięstwo Sivassporu od 12 grudnia minionego roku, dzięki któremu drużyna "Grosika" wydostała się ze strefy spadkowej i po 23 rozegranych spotkaniach ma na koncie 19 punktów. Grosicki (grał do 82. minuty) natomiast w swoim szóstym występie w Turcji zdobył bramki numer trzy, cztery i pięć!

Sivasspor - Manisaspor 4:2 (1:0)
1:0 - Grosicki (k.) 17'
1:1 - Simpson 53'
2:1 - Grosicki 60'
3:1 - Grosicki 66'