Ligue 1: Zwycięstwa Olympique Marsylia i Paris Saint Germain

Broniąca się przed spadkiem z ligi drużyna AS Nancy była bliska wywalczenia cennego punktu w starciu z mistrzem Francji. Tymczasem Paris Saint Germain zgodnie z oczekiwaniami ograło Tuluzę.

W tym artykule dowiesz się o:

Gracze Olympique Marsylia w konfrontacji z AS Nancy mogli objąć prowadzenie już w 7. minucie. Po długim prostopadłym podaniu Lucho Gonzaleza Loic Remy w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę prosto w ręce Damiena Gregoriniego. Podopieczni Didiera Deschampsa grali nieźle, ale nie wykorzystali kilku kolejnych okazji do strzelenia gola, a w 34. minucie niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze. Ładną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Julien Feret, zaskakując Steve'a Mandandę precyzyjnym strzałem w długi róg.

Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Andre Ayew. Po stałym fragmencie gry niepilnowany przez obrońców mocnym strzałem z piątego metra nie dał szans bramkarzowi. 21-letni napastnik w 87. minucie strzelił gola na wagę zwycięstwa. Jego pierwsze uderzenie obronił jeszcze Gregorini, ale przy dobitce golkiper był bezradny. OM przedłużył dobrą passę i nadal traci do Stade Rennes tylko punkt.

Cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze Paris Saint Germain. Stołeczny klub podejmował Tuluzę, która przegrała dwa poprzednie mecze i w niedzielę także nie zdołała sprawić niespodzianki. Gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala i po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Matthieu Valverde musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Sylvaina Armanda oraz Mathieu Bodmera. Po przerwie podopieczni Alaina Casanovy ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale udało im się strzelić tylko jednego gola.