Polacy w Grecji: Świetny występ Rogera (wideo)

W sobotę oraz niedzielę odbyła się 24. kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji. W tej serii spotkań z bardzo dobrej strony pokazał się Roger Guerreiro, który zaliczył asystę, a przy innym trafieniu miał swój duży udział.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca wystąpił w całym wyjazdowym meczu przeciwko Panathinaikosowi Ateny. W 7. minucie gola dla Zielonych Koniczynek mógł zdobyć Sidney Govou, ale Polak zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką. W 36. minucie na uderzenie zdecydował się Kostas Katsouranis, lecz piłka po nodze Baszczyńskiego wyszła na aut. W 51. minucie po zagraniu głową Katsouranisa futbolówka trafiła w rękę naszego rodaka. W tej sytuacji Panathinaikos bezskutecznie domagał się rzutu karnego. Derbowy pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem pojawił się w wyjściowym składzie AEK-u w wyjazdowym meczu przeciwko Ergotelisowi. Już w 6. minucie pojedynku pomocnik posłał bardzo dobre podanie w kierunku Ismaela Blanco. Jednak Argentyńczyk dał się wyprzedzić golkiperowi Iosifowi Daskalakisowi. W 36. minucie Roger wbiegł z prawego skrzydła w pole karne rywali i dośrodkował futbolówkę przed bramkę Ergotelisu. W powstałym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Blanco i AEK objął prowadzenie 1:0. Zaraz po przerwie reprezentant Polski przymierzył z dystansu, lecz piłka minęła prawy słupek bramki. W 48. minucie Roger Guerreiro w szesnastce sprytnie minął przeciwnik, a następnie podał do Nathana Burnsa, który pokonał bramkarza. Były zawodnik Legii Warszawa opuścił plac gry w 66. minucie. Na murawie zastąpił go wówczas Papa Bouba Diop. AEK na boisku rywala odniósł zwycięstwo w stosunku 3:2.

Zobacz zagrania Rogera, które otworzyły drogę do bramek dla AEK-u:

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - klub napastnika zagrał w Serres z miejscowym Panserraikosem. Jednak były snajper Pasów nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gości. Asteras odniósł zwycięstwo 1:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w spotkaniu przeciwko Panathinaikosowi (1:1). Były zawodnik Legii Warszawa mógł wpisać się na listę strzelców tuż przed przerwą. Wówczas Saganowski dopadł do centry z rzutu rożnego, ale po jego uderzeniu głową piłka minęła lewy słupek bramki PAO. Po zmianie stron, w 49. minucie Polak przymierzył z dystansu, lecz golkiper gospodarzy nie musiał nawet interweniować.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik po wyleczeniu kontuzji uda trenuje już z pełnym obciążeniem. Jednak w czasie meczu ze Skodą Xanthi (1:1) nie znalazł się on nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał u siebie z AO Kavala. Były obrońca GKS-u Katowice wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. W 37. minucie spotkania miejscowi stracili gola. Marius Niculae w szesnastce ograł Sznaucnera, a potem Stavrosa Tsoukalasa i uderzeniem z jedenastu metrów umieścił futbolówkę w siatce. W 65. minucie Sznaucnera na murawie zastąpił brazylijski obrońca Lino. Drużyna trenera Henryka Kasperczaka pokonała na wyjeździe PAOK w stosunku 2:0.

Zobacz, jak Sznaucner dał się ograć rywalowi:

Tomasz Wisio (Ergotelis) - zespół polskiego zawodnika podjął AEK Ateny (2:3). Nasz rodak zagrał na lewej stronie w linii obrony. W 36. minucie były piłkarz Zagłębia Lubin próbował przeszkodzić w dośrodkowaniu Nikolaosa Georgeasa. Futbolówka znalazła się jednak pod nogami Rogera Guerreiro, który podał do Nathana Burnsa i AEK prowadził już 2:0. Tomasza Wisio w 78. minucie meczu na boisku zastąpił Lefteris Gialousis.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - Polak nadal czeka na swój debiut w nowej drużynie. Podobnie jak w przypadku poprzednich kolejek nie znalazł się on nawet w kadrze meczowej. W spotkaniu u siebie przeciwko Skodzie Xanthi (1:1) między słupkami stanął znowu Dimitrios Eleftheropoulos. Natomiast w rezerwie pozostał golkiper Georgios Bantis.