Super Lig: Powrót "starego" Pawełka, porażki Konyasporu i Sivassporu, Żewłakow odsunięty (wideo)

Po sobotnich spotkaniach 24. kolejki Super Lig żaden z Polaków występujący w tureckiej ekstraklasie nie będzie miał wesołej miny. Kolejnych porażek doznały bowiem drużyny Mariusza Pawełka i Marcina Robaka oraz Kamila Grosickiego, czyli odpowiednio Konyaspor i Sivasspor. Wygrał co prawda Ankaragucu Michała Żewłakowa, ale były kapitan reprezentacji Polski został odsunięty od składu przez nowego szkoleniowca.

Maciej Kmita

Na początku tygodnia stery stołecznej drużyny przejął z rąk Umita Ozata Mesut Bakkal i w sobotnim wyjazdowym meczu z Konyasporem posadził Żewłakowa na ławce rezerwowych. U poprzedniego trenera doświadczony Polak miał pewne miejsce w składzie.

W zespole gospodarzy natomiast pełne 90 minut rozegrali Pawełek i Robak. Polskiego bramkarza dwa razy do kapitulacji zmusił wypożyczony z Trabzonsporu skrzydłowy Drago Gabric. Już w 2. minucie został pozostawiony bez opieki w polu karnym i strzałem z woleja otworzył wynik meczu. O ile przy pierwszym golu Pawełek nie zawinił, to strata drugiej bramki obarcza konto byłego golkipera Wisły Kraków, który dalekim wybiegiem z bramki chciał przerwać akcję rywali, ale minął się z piłką i Gabrić umieścił ją w pustej bramce. Dla Orłów Anatolii to dziewiąty kolejny mecz ligowy bez zwycięstwa. Po raz ostatni sięgnęły po komplet punktów 5 grudnia minionego roku...

W drugim sobotnim spotkaniu Sivasspor Kamila Grosickiego uległ na wyjeździe Gaziantepsporowi 1:3. Polski skrzydłowy, który przed tygodniem został wybrany najlepszym graczem kolejki, tym razem nie miał dużego wpływu na ofensywę Yigidos i na kwadrans przed końcowym gwizdkiem został zmieniony przez Sandro.