Premier League: Popis Lamparda i Chelsea zwycięska (wideo)

Dwie bramki i asysta - to dorobek Franka Lamparda z ostatniego meczu 29. kolejki Premier League. Chelsea wygrała na stadionie beniaminka ligi Blackpool 3:1. Ponownie gola nie zdobył Fernando Torres.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z zapowiedziami Carlo Ancelotti od pierwszej minuty dał szansę gry Didierowi Drogbie. Doświadczony napastnik częściej ostatnio siedział na ławce rezerwowych. Wciąż w pierwszym składzie występuje Fernando Torresa. Wśród gospodarzy zabrakło Charliego Adama, najlepszego zawodnika Blackpool. Jubileusz obchodził Petr Cech, który zagrał po raz 300. mecz w barwach The Blues.

Pierwsze minuty nie były ciekawe. Jeśli już pojawiały się strzały, to nie były groźne dla bramkarzy. Richard Kingson w 20. minucie musiał wyjąć piłkę z siatki, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył John Terry. Dla Anglika była to trzecia bramka w Premier League w tym sezonie i 22. w karierze.

Kilka chwil później bliski podwyższenia na 2:0 był prawy defensor Jose Bosingwa. Tym razem bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Jason Puncheon minął Davida Luiza i oddał płaski strzał z 18. metrów, który na słupek sparował Cech. W końcówce pierwszej połowy beniaminek przejął inicjatywę, ale tuż przed przerwą mocny strzał Ramiresa obronił Kingson.

Po zmianie stron Salomon Kalou zmienił kontuzjowanego Drogbę i kilka minut później wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Frank Lampard. To nie był koniec popisu reprezentanta Anglii, bowiem 180 sekund później znów trafił do siatki rywali. Ponownie asystę zaliczył Kalou podając do wbiegającego w pole karne Lamparda. Ten spokojnie trafił do siatki strzałem w długi róg. Mógł podać do nieobstawionego Torresa, ale zdecydował się na strzał.

Beniaminka było stać na honorowe trafienie autorstwa Puncheona. Wcześniej mistrzowie Anglii zanotowali stratę w środku boiska i wypożyczony z Southampton 24-latek zdobył swoją drugą bramkę w Premier League. Chelsea wygrała ostatecznie 3:1 i ma 51 punktów na koncie - dziewięć mniej od Manchesteru United, sześć od Arsenalu Londyn i dwa od Manchesteru City.

Blackpool - Chelsea Londyn 1:3 (0:1)
0:1 - Terry 20'
0:2 - Lampard (k.) 63'
0:3 - Lampard 66'
1:3 - Puncheon 86'

Blackpool: Kingson (66' Halstead) - Eardley, Baptiste, Evatt, Crainey, Puncheon, Vaughan, Southern, Carney (72' Phillips), Reid (72' Ormerod), Beattie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Luiz, Terry, Cole, Ramires (74' McEachran), Essien, Lampard, Żyrkow (72' Malouda), Drogba (55' Kalou), Torres.