Polacy w Grecji: Asysty Rogera i Wisio (wideo)

W weekend Roger Guerreiro wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Reprezentant Polski przyczynił się do zwycięstwa AEK-u nad drużyną Henryka Kasperczaka. Pomocnik zaliczył wyśmienitą asystę przy golu Nacho Scocco. Także Tomasz Wisio z Ergotelisu otworzył swoim podaniem drogę do bramki koledze z drużyny.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca nie znalazł się w kadrze swojego zespołu na wyjazdowy mecz z Ergotelisem. Były defensor Ruchu Chorzów leczy uraz barku. W bieżącym tygodniu ćwiczył on indywidualnie. Jego trening polegał przede wszystkim na bieganiu. W niedzielę jego zespół zremisował na wyjeździe w stosunku 1:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem mecz z AO Kavala rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 55. minucie. Zastąpił wtedy na murawie napastnika Nathana Burnsa. W 88. minucie były piłkarz Legii Warszawa dośrodkował w szesnastkę przeciwników. Na szóstym metrze do futbolówki wyskoczył Nacho Scocco i uderzeniem głową pokonał golkipera. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Roger miał więc powody do satysfakcji. Z wyniku z oczywistych względów nie był natomiast zadowolony opiekun AO Kavala Henryk Kasperczak. Jednak nie rezygnuje on z walki o miejsce gwarantujące prawo gry w europejskich pucharach, o czym świadczą jego słowa: - Przyjechaliśmy do Aten, aby osiągnąc dobry rezultat, ale niestety wyrzucenie z boiska Horacio Cardozo (w 54. minucie ujrzał czerwoną kartkę - przyp. red.) było kluczowym momentem spotkania, gdyż utrudniło nam to grę. Czujemy się rozczarowani, bo straciliśmy gola w czasie dekoncentracji. Jest mi niezwykle przykro, ale trzeba grać dalej.

Zobacz asystę Rogera przy zwycięskim trafieniu dla AEK-u:

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - polski napastnik nie był brany pod uwagę przez trenera przy ustalaniu składu na mecz przed własną publicznością z Olympiakosem Volos. Były zawodnik Cracovii zmaga się bowiem obecnie z urazem mięśnia dwugłowego uda. Asteras w sobotę odniósł zwycięstwo nad Olympiakosem w stosunku 2:1.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie swojego zespołu w wyjazdowym meczu z Ergotelisem (1:1). W 33. minucie nasz rodak przymierzył, ale jego uderzenie nie było celne. W 71. minucie snajper zmarnował swoją najlepszą okazję do zdobycia gola. Saganowski wbiegł wtedy z lewej strony w szesnastkę Atromitosu. Polak ładnie przymierzył, lecz trafił tylko w poprzeczkę. W 85. minucie naszego rodaka na murawie zastąpił Lucas Favalli.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik całe spotkanie z Panathinaikosem Ateny obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Jego klub doznał u siebie porażki w stosunku 1:3.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał u siebie z PAOK-iem Saloniki. Polak znalazł się w kadrze meczowej, ale trener gospodarzy nie skorzystał z jego usług. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - klub polskiego zawodnika podjął Atromitos. Nasz rodak zaliczył całe spotkanie. W 12. minucie na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się defensor gości, Ioannis Skondras. Piłka odbiła się od Wisio, ale golkiper Ergotelisu zdołał wybić ją na rzut rożny. Miejscowi objęli prowadzenie w 44. minucie spotkania. Wówczas Wisio zacentrował z lewego skrzydła w szesnastkę rywali, a do futbolówki najwyżej wyskoczył argentyński pomocnik Diego Romano i było 1:0. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:0.

Zobacz asystę Wisio przy golu dla Ergotelisu:

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - polski bramkarz znalazł się poza kadrą meczową na pojedynek z Panathinaikosem Ateny (1:3).