Primera Division: Athletic ratuje punkt w ostatniej akcji

Rzutem na taśmę punkt zdobyło Athletic Bilbao. Baskowie zremisowali na wyjeździe z Getafe 2:2. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył napastnik ekipy z przedmieść Madrytu - Manu del Moral, który oprócz dwóch trafień dla gospodarzy był autorem również trafienia samobójczego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Kibice szybko zapomnieli o pierwszej połowie ostatniego meczu 28. kolejki Primera Division. Emocje w konfrontacji Getafe i Athletic Bilbao zaczęły się dopiero po przerwie. Z najbliższej odległości wynik otworzył Manu del Moral, który po chwili z główki skierował futbolówkę do własnej siatki.

27-latek w 85. minucie popisał się rewelacyjnym strzałem z dystansu i wydawało się, że zostanie bohaterem poniedziałkowego wieczoru. W ostatniej akcji meczu najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego w polu karnym Getafe wyskoczył jednak Urko Vera, który strzelił swojego pierwszego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Getafe - Athletic Bilbao 2:2 (0:0)
1:0 - Manu 58'
1:1 - Manu (sam.) 69'
2:1 - Manu 85'
2:2 - Urko 90+4'