Jedenastka 23. kolejki I ligi według SportoweFakty.pl

W jedenastce kolejki pierwszej ligi znaleźli się zawodnicy z dziewięciu klubów. Po dwóch graczy w zestawieniu mają Pogoń Szczecin i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Tym razem ustawiliśmy zawodników nieco inaczej.

Kamil Górniak

Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała, 1*) - najsilniejszy punkt Podbeskidzia w meczu na szczycie I ligi. Kilkakrotnie ratował swój zespół w, wydawałoby się, beznadziejnych sytuacjach. W dużej mierze dzięki niemu Podbeskidzie nie przegrało na boisku lidera.

Dawid Kubowicz (Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 1) - w końcu mógł zadebiutować Arkadiusz Mysona, więc trener Mirosław Hajdo wysłał Kubowicza na prawą stronę obrony, a ten zagrał najlepszy mecz w sezonie. Grał bardzo pewnie.

Rafał Kosznik (Warta Poznań, 2) - nie ograniczał się jedynie do pewnych interwencji pod własnym polem karnym. Kilka razy popędził skrzydłem w kierunku bramki Floty, rozrywając wyspiarską defensywę. Dokładne dośrodkowania Kosznika niejednokrotnie sprawiały sporo problemów gospodarzom.

Radosław Kardas (KSZO Ostrowiec Św., 1) - po porażce 1:6 z Wartą, Kardas wrócił do podstawowej jedenastki i w meczu z Bogdanką ostrowczanie dyrygowani przez tego zawodnika zagrali na zero z tyłu. Filar obrony i dobry duch drużyny.

Łukasz Matuszczyk (Pogoń Szczecin, 1) - zagrał dobrą pierwszą i przyzwoitą drugą połowę. Był też jedną z bardziej aktywnych i wyróżniających się postaci w ekipie prowadzonej przez Artura Płatka.

Damian Piotrowski (Górnik Polkowice, 3) - pomocnik Górników był niewątpliwie bohaterem swojego zespołu. Jego świetna dyspozycja, szczególnie w pierwszym kwadransie, pomogła w zwycięstwie. Piotrowski najpierw zdobył gola, a potem zaliczył asystę przy trafieniu Tumicza.

Krzysztof Lipecki (Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 1) - z powodzeniem zastąpił kontuzjowanego Artura Prokopa. Pewnie rozbijał ataki rywali, imponował boiskowym cwaniactwem.

Vladimir Kukol (Sandecja Nowy Sącz, 1) - przeprowadził wiele ciekawych akcji skrzydłem, sporo dośrodkowywał i dryblował. Zdobył także gola, chociaż opinie na ten temat są różne. Sam zawodnik stwierdził jednak, że to on strzelił.

Ensar Arifović (Flota Świnoujście, 3) - Bośniak imponuje formą od początku rundy wiosennej. W meczu z Wartą często cofał się po piłkę, rozgrywał i obsługiwał dokładnymi podaniami partnerów z drużyny. Mógł otworzyć wynik spotkania już w pierwszej połowie, ale jego strzał głową trafił w poprzeczkę.

Emil Drozdowicz (GKP Gorzów Wielkopolski, 2) - napastnik gorzowian był ojcem sukcesu swojej drużyny. Zdobył dwa gole, które zapewniły cenną wygraną nad Odrą Wodzisław.

Adam Frączczak (Pogoń Szczecin, 1) - chyba najjaśniejsza postać Pogoni w pierwszej połowie, strzelił także bramkę. To trzeci mecz z rzędu, w którym ten zawodnik strzela gola i daje Portowcom punkty.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Grzegorz Świtała (MKS Kluczbork), Marcin Korkuć (Dolcan Ząbki), Tomasz Sokołowski II (GKS Katowice), Dariusz Gawęcki (Sandecja Nowy Sącz), Janusz Dziedzic (GKS Katowice), Łukasz Cichos (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Jean Nganbe Nganbe (Odra Wodzisław).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.