Nie zasłużyliśmy na porażkę - komentarze trenerów po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 1:0, choć goście zaprezentowali się z dobrej strony i stworzyli sobie sporo sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie to do Kolejorza uśmiechnęło się szczęście i dzięki bramce Artjomsa Rudnevsa w 83. minucie trzy punkty zostały w Poznaniu.

Michał Jankowski

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): Nasz plan był stosunkowo prosty. Chcieliśmy zneutralizować drugą linię Lecha i odciąć wysuniętego napastnika od piłek, a także nie pozwolić na grę Lecha w ataku pozycyjnym na naszej połowie. Przez cały mecz nam się to udawało. Jestem trochę rozdwojony, bo uważam, że zawodnicy Legii zrobili wszystko, aby wygrać ten mecz. Kosztował on nas dużo zdrowia i sił. Stworzyliśmy sobie wystarczająco sytuacji do zdobycia choćby jednej bramki. Ciągle nam czegoś brakowało i jeden błąd w defensywie spowodował, że tracimy punkty. Jestem strasznie rozczarowany wynikiem tego meczu, ale postawa drużyny zasługuję na ciepłe słowa. Jesteśmy wszyscy przybici tym wynikiem. Inaczej człowiek odebrałby porażkę, gdybyśmy byli słabszą drużyną, ale my nie zasłużyliśmy na porażkę.

Jose Maria Bakero (trener Lecha Poznań): Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Było ono dla nas bardzo ważne. W tym spotkaniu uśmiechnęło się do nas szczęście, którego we wcześniejszych meczach nam brakowało. Było kilka elementów, które mi się podobały. Trzeba podkreślić fantastyczną postawę kibiców. Pokazali, że są z drużyną nie tylko wtedy, gdy idzie dobrze, ale również w momencie, gdy nie wszystko układa się po naszej myśli.