Milan tylko remisuje z Palermo w Pucharze Włoch, fantastyczny gol Hernandeza (wideo)

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch pomiędzy AC Milanem, a US Palermo padł remis 2:2. Taki rezultat przed rewanżem w lepszej sytuacji stawia Sycylijczyków, chociaż na pewno nie można przekreślać szans Rossonerich na awans.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania starali się zaatakować podopieczni Massimiliano Allegriego i już w 4. minucie po ich pierwszej akcji po asyście Massimo Oddo na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović. Na odpowiedz gości nie trzeba było zbyt długo czekać. Już w 14. minucie po podaniu Mauricio Pinilli do wyrównania doprowadził Javier Pastore. Chociaż jeszcze w tej części pojedynku po stronie Sycylijczyków swoje szanse mieli Pinilla, Abel Hernandez, a wśród gospodarzy Matheu Flamini oraz w końcówce pierwszej odsłony "Ibra", to wynik już nie uległ zmianie.

Druga odsłona to również duże emocje. Jako pierwsi swoją szansę mieli miejscowi, kiedy to uderzenie Luki Antoniniego sparował Salvatore Sirigu, ale już po chwili Hernandez popisał się fantastycznym uderzeniem z ostrego kąta i dał Różowym prowadzenie. Milan starał się doprowadzić do wyrównania i osiągnął swój cel na niecały kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry. Wówczas Urby Emanuelson trafił na 2:2.

W końcówce pojedynku losy meczu na korzyść US Palermo mógł rozstrzygnąć Ilicić, a dla Milanu mógł trafić powracający do gry Andrea Pirlo, ale ostatecznie oba kluby musiały się zadowolić remisem.

Zatem przed rewanżem, do którego dojdzie na Renzo Barbera w Palermo nieco większe szanse na wywalczenie promocji mają zawodnicy Delio Rossiegio, którym do pełni szczęścia wystarczy remis 0:0 lub 1:1.

AC Milan - US Palermo 2:2 (1:1)

1:0 - Ibrahimović 4'

1:1 - Pastore 14'

1:2 - Hernandez 52'

2:2 - Emanuelson 76'

Milan: Amelia - Oddo, Thiago Silva, Papastathopoulos, Antonini, Seedorf (57' Emanuelson), Pirlo, Flamini, Boateng (81' Gattuso), Ibrahimović, Cassano (63' Robinho).

Palermo: Sirigu - Cassani, Goian, Bovo, Balzaretti, Migliaccio, Acquah, Nocerino, Pastore (86' Miccoli), Hernandez, Pinilla (46' Ilicić).

Żółte kartki: Papastathopoulos, Gattuso (Milan).