Serie A: Roma zdominowała mecz z Chievo, fatalna nieskuteczność Vucinicia! (wideo)

Chociaż w meczu inaugurującym 34. kolejkę Serie A AS Roma wygrała z Chievo Verona tylko 1:0, to gospodarze ani przez chwilę niczego nie ryzykowali, dominując w rywalizacji z Gialloblu przez pełnych 90 minut.

Adam Kiołbasa

O zwycięstwie rzymian zadecydowała już akcja z 4. minuty spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał się Simone Perrotta. Włoski pomocnik wykończył ładną akcję całego zespołu. Przez całą pierwszą część rywalizacji więcej z gry mieli gospodarze, którzy powinni już po pierwszych 45 minutach prowadzić wyżej, ale trzy znakomite okazje zmarnował Mirko Vucinić.

Także po zmianie stron zdecydowana przewaga podopiecznych Vincenzo Montelli nie podlegała dyskusji. Giallorossim jednak nie dopisywało szczęścia i futbolówka po strzałach: Jeremy Meneza, Mirko Vucinicia, Francesco Tottiego i Matteo Brighiego odbijała się od słupka.

W tym momencie AS Roma z 56 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w Serie A. Chievo jest trzynaste i ma 39 oczek.

AS Roma - Chievo Verona 1:0 (1:0)
1:0 - Perrotta 4'