KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koniec piłki w Gorzowie!

Mecz pomiędzy GKP Gorzów a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski było ostatnim spotkaniem gospodarzy. Oficjalne oświadczenie w imieniu swoim i zawodników wystosował trener Krzysztof Pawlak.

Krzysztof Frączek
Krzysztof Frączek

To już na pewno koniec piłki w Gorzowie. Trener GKP Krzysztof Pawlak na pomeczowej konferencji ogłosił decyzję o wycofaniu się z rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy. - Przed pytaniami dziennikarzy, chciałbym zacząć od oświadczenia. W imieniu drużyny i własnym ogłaszam, że mecz z KSZO był naszym ostatnim meczem w I. lidze. Taka decyzja zapadła już przed meczem. Na kolejnym treningu nie zjawi się siedmiu zawodników. W tak wąskim gronie chcielibyśmy w czwartek otrzymać wszystkie dokumenty od włodarzy klubu. W czwartek oddamy klucze do mieszkań wynajmowanych przez piłkarzy. Tak nasza przygoda z piłką w Gorzowie się zakończy - oświadczył trener GKP.

Gdy padło pytanie z ust dziennikarzy, którzy piłkarze opuszczają klub, Pawlak skonkretyzował. - Są to zawodnicy, którzy nie mają zapewnionego zakwaterowania. Są to: Ulman, Markowski, Małkowski, Mikołajczak, Banasiak, Górski. W warunkach w jakich przyszło chłopakom mieszkać od wtorku do dnia dzisiejszego, to żaden szanujący się człowiek by się nie podjął, ale byli po prostu zmuszeni. To nawet nie była bursa akademicka - powiedział Pawlak.

- Zawodnicy, których wymieniłem rozjeżdżają się do domów już dzisiaj. Z pozostałymi spotkam się w środę na pożegnalnych zajęciach. Czwartek będzie dniem rozjazdów do domów - zakończył trener GKP.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (23)
 • FGW Zgłoś komentarz
  podziekujcie prezesowi Komisarkowi za to że nieudolnie poszukiwał pieniedzy. tyle.
  • Stilonowiec Zgłoś komentarz
   Stilonek Nigdy nie zginie! klub sie rozpadnie Kibice pozostana na zawsze! My jestemy WIERNI. A co do Komentarzy ze strony Stali Gorzow - Bardzo jestem ciekawy co byscie wy powiedzieli na
   Czytaj całość
   naszym miejscu? co byscie czuli? Latwo sie smiac z kogos, ale gdybyscie wy byli na naszym miejscu bo prezydent nie placi porowno kasy na kluby... co byscie wy powiedzieli? P.s A co do prezydenta, Jestes poprostu jebanym kibicem Stali Gorzow, Stioln, AZS i inne gorzowskie sporty cie nie obchodza, 3majcie sie Kibice STILONU! i pamietajcie - Stilonek Nigdy nie zginie, Kibice pozostana klub sie rozpadnie, a potem od nowa powstanie!
   • Adi GW Zgłoś komentarz
    B-Liga dla Stilionu.
    • kalorina Zgłoś komentarz
     i jeszcze fajny cytat komentarz z lokalnego portalu: "1 maja 2011 o 10:29 SPORTOWA SPÓŁKA AKCYJNA Stal z siedzibą w Gorzowie Po stronie kosztów – 0. Nie licząc kosztów pensji
     Czytaj całość
     działaczy działów pionów marektingu itp. bankietów po zawodach. Utrzymanie stadionu: koszt dzierżawy 1 złotówka rocznie na konto płatna OSiR. Utrzymanie zaplecza młodziezowego: 0 – tą brudną robotą zajmują się jak wspomniano powyżej GUKS potem KS Stal, i oczywiście OSiR bo treningi i zawody młodzieżowców odbywają się przecież przy obecności karetki, beczki z metanolem, jest chronometrażysta, taśma, brona, walec, ciągnik, polewaczka… sygnalizacja…. Po stronie zysków kasa z biletów swoją drogą najdroższych w Polsce kasa z biletów za GP kasa z lóż vipowskich stanowiących co ciekawe także mienie komunalne (nie było żadnego przetargu na dzierżawę tegoż mienia). Miasto koszty (w ostatnich 2 i najbliższych latach): budowa stadionu 40 mln utrzymanie stadionu ok. 10 mln koszt praw za GP nie ok 10 a 17 mln (rzekome 7 mln które poniesie w tym czasie spółka to bajeczka dla naiwnych) koszty dotacji na fundację ok 12 mln razem w granicach 80 mln zł w tym czasie (2008-15) SSA Stal osiągnęła/osiągnie tylko z tytułu budowy stadionu + zakupu przez miasto praw do GP dochód rzędu 3-5 tysięcy więcej widzów pomnożone przez około 60 meczów ligowych razy 30 zł to jest ok. 7 mln zł plus dochody z GP tj 5 razy ok 15 tysięcy razy ok 150 zł tj 11 mln zł plus dotacje rzędu 12 mln tj 30 mln zł Porównajmy Spółka koszty 0, dochód 30 mln Miasto koszty 80 mln, dochód 0.”
     • WIERNY Zgłoś komentarz
      Na ostatnim meczu tylko 1000 ludzi,to fakt jak piłka jest w Gorzowie popularna.
      • Krystian Zgłoś komentarz
       Wielka szkoda.Nie zapomne tych wyjazdow do Stilonu w latach 90.Byly to udane wyjazdy.Mam nadzieje ze sie odbudujecie z innym prezydentem miasta i innym zarzadem.TYLKO MKS POGON!!!!!!!!!!!!!!
       • ANTY ŻUŻEL Zgłoś komentarz
        Apel do Prezydenta Miasta i Rady miasta Gorzowa Wlkp. Jako mieszkańcy Gorzowa,podatnicy i miłośnicy sportu jesteśmy zmuszeni zapytać wprost Prezydenta i Radę Miasta Gorzowa Wlkp.jak widzą
        Czytaj całość
        rozwiązanie zaistniałej,wyjątkowo tragicznej sytuacji w gorzowskim sporcie,a klubu piłkarskiego GKP w szczególności?!Fakt,że władze Gorzowa schowały teraz głowę w piasek jest ze wszech miar niepokojący i świadczy,że chyba nikt tu w Gorzowie nie liczy się z opinią społeczną.Przecież władze samorządowe wybierane z woli mieszkańców mają im przede wszystkim służyć!Ich ustawowym,bardzo ważnym obowiązkiem jest min. realizowanie zadań gminy związanych z rozwojem fizycznym mieszkańców oraz wspieranie działalności wszystkich organizacji i instytucji realizujących takie zadania!Nie można dopuścić do takiego -nie znanego w historii Gorzowa-unicestwienia klubów o bogatej tradycji,a przy tym osiągających wymierne sukcesy w skali krajowej.Dalsza bezczynność gorzowskich władz doprowadzi do całkowitego zaprzepaszczenia wieloletniego wysiłku młodych sportowców,trenerów i działaczy sportowych oraz naturalnej śmierci sportu masowego na rzecz jednej dyscypliny -żużla,dyscypliny -z pełnym szacunkiem dla zawodników i kibiców-niestety niszowej i -ze względu na koszty jej uprawiania-elitarnej!Pewnym rozwiązaniem dla GKP jest być może pilne powołanie fundacji na rzecz gorzowskiej piłki nożnej,która zdobywać będzie fundusze na kontynuowanie działalności zespołu.Fundacja byłaby wolna od zaległych zobowiązań klubu,więc wszystkie zdobywane środki (darowizny,sponsoring za reklamę etc.) mogłyby być przekazywane na bieżące potrzeby zespołu (minimalne choć wypłaty,organizację wyjazdów i in.).Potrzebna jest tu dobra wola i współpraca miasta (OSiR - u), klubu i kuratora min. w zakresie udostępnienia fundacji miejsc na stadionie na reklamę za przysłowiową złotówkę, by ta mogła uzyskiwane pożytki przekazywać zespołowi.Zapewnienie bieżącego (normalnego) funkcjonowania zespołu do końca rozgrywek może być zaczynem do rozmów z PZPN na temat,choćby, prolongowania (przedłużenia) terminu (obecnie 15 maja) ubiegania się o uzyskanie licencji na następny sezon.Włączenie się do tych działań Prezydenta i Rady Miasta oraz ich rzetelne,a nie gołosłowna deklaracja o wsparciu finansowym mogą zaowocować sukcesem takich negocjacji z PZPN.Wielka też nadzieja na pozyskanie bogatego,tytularnego sponsora dla odrodzonego klubu w Panu Prezydencie!Wystarczy,że wykaże Pan dobrą wolę i z takim samym ,jak dla Stali zaangażowaniem i znaną sobie umiejętnością,namówi kolejnego sponsora tym razem do wsparcia nie klubu żużlowego,lecz gorzowskiej piłki !Ambitny zespół chłopaków z Gorzowa wraz ze swoim wiernym trenerem zasługują na poważnego sponsora,a Gorzów na piłkę nożną na co najmniej I ligowym poziomie!!!Panie Prezydencie,Rado Miejska w Was nadzieja!Bo mandat zaufania społeczeństwa jakie wam udzielono kilka miesięcy temu zobowiązuje do działania PRO PUBLICO BONO!
        • kazz Zgłoś komentarz
         Wielki Żal, nie życzę nikomu by jego drużyna upadła, pozdro dla kibiców Piłki
         • do,night(S)h Zgłoś komentarz
          My mamy gdzieś ten wasz Stilon Tylko Gorzów Stal KS Staleczka Gorzó Sialalala Galacticos żądzą w Lubuskim
          • CKM Włókniarz Zgłoś komentarz
           Całe szczęście. Nie ma to jak kopanie kulek. O jedną budę mniej. TYLKO ŻUŻEL. TYLKO WŁÓKNIARZ.
           • nightw(S)h Zgłoś komentarz
            Stal KS kazda twierdza kiedys upada i wasza tez upadnie CBA juz go ma My bylismy i bedziemy na dobre i na zle Stilon jest byl i bedzie
            • anty-żużel Zastal Zielona Góra!!! Zgłoś komentarz
             dziś gała, za chwilę pada wam kosz dziewczyn, gratuluje dla władz Kobylandi, nie można łoić tylko kabzy żużlowi
             • Stal KS Zgłoś komentarz
              Tylko Gorzów Stal KS!
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×