Super Lig: Drużyna Grosickiego zapewniła sobie utrzymanie, Polak pierwszy raz na ławce

Sivasspor, którego barwy od stycznia tego roku reprezentuje Kamil Grosicki, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie utrzymanie w tureckiej Super Lig. Zespół Polaka zachował ligowy byt, remisując w niedzielę z Ankaragucu 1:1.

Maciej Kmita

"Grosik" po raz pierwszy, odkąd jest graczem Yigidos, znalazł się na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. W 65. minucie meczu przy stanie 0:1 zastąpił Cinhana Yilmaza, a osiem minut później Sivasspor wyrównał za sprawą Sedata Bayraka.

Bilans Grosickiego w tureckiej ekstraklasie to 15 rozegranych spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwie asysty. Po rundzie jesiennej Sivasspor miał na koncie 15 punktów i jedno "oczko" przewagi nad strefą spadkową. Po 15 kolejkach rundy rewanżowej Yigidos mają 34 punktów, co daje im dziewięciopunktową przewagę nad spadkowiczami, którymi w tym sezonie są Bucaspor, Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka oraz Kasimpasa Stambuł.

Sivasspor - Ankaragucu 1:1 (0:0)
0:1 - Sestak 61'
1:1 - Bayrak 73'