Polacy w Grecji: Roger i Sznaucner z kompletem punktów (wideo)

W niedzielę odbyła się 1. kolejka fazy play-off greckiej Super League. W tej serii spotkań PAOK Saloniki podjął stołeczny Panathinaikos, a AEK Ateny zmierzył się u siebie z Olympiakosem Volou. W weekend zagrali dwaj Polacy.

Wojciech Święch

Jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze PAOK-u Saloniki. Nie byli oni faworytami w starciu z PAO. Klub Mirosława Sznaucnera w rundzie zasadniczej bieżącego sezonu przegrał bowiem oba spotkania z Zielonymi Koniczynkami. W niedzielę wyjściowym składzie gospodarzy zabrakło byłego obrońcy GKS-u Katowice. Nasz rodak rozpoczął pojedynek na ławce rezerwowych.

Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli bramki dopiero po przerwie. W 57. minucie prowadzenie dla miejscowych dał Stefanos Athanasiadis. Sznaucner w 70. minucie zastąpił na murawie kontuzjowanego Etto. Niedługo potem na 2:0 dla PAOK-u podwyższył Marokańczyk Nabil El Zhar. W 79. minucie kontaktową bramkę dla Panathinaikosu zdobył Djibril Cissé. Więcej goli w tym meczu już nie padło.

W drugim spotkaniu 1. kolejki rundy play-off AEK podjął Olympiakos Volou. Opiekun ateńskiego zespołu, Manolo Jiménez nie desygnował do gry w podstawowym składzie Rogera Guerreiro. Reprezentant Polski wybiegł na murawę w 33. minucie, kiedy to zastąpił Nikosa Liberopoulosa, skarżącego się na uraz. W 38. minucie AEK wyszedł ma prowadzenie za sprawą Leonardo, który wykorzystał rzut karny.

Roger pokazał się z dobrej strony po przerwie. W 65. minucie po jego strzale golkiper rywali z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. W 72. minucie były zawodnik Legii wraz z Panagiotisem Lagosem przeprowadził ładną kombinacyjną akcję, ale nie zdołał jej skutecznie wykończyć. Po uderzeniu Rogera piłka minęła słupek bramki. AEK odniósł skromne zwycięstwo nad Olympiakosem Volou w stosunku 1:0.