Puchar Anglii: Manchester City z pierwszym trofeum od 35 lat!

Wielkie pieniądze zainwestowane w Manchester City przyniosły pierwsze trofeum dla tego klubu. The Citizens wygrali w sobotnim finale Pucharu Anglii ze Stoke City 1:0. Bohaterem zdobył Yaya Toure, który strzelił zwycięską bramkę.

Bartosz Zimkowski

Na ten niezwykle ważny pojedynek wykurował się Carlos Tevez i od pierwszej minuty straszył defensywę Stoke. Obok niego Roberto Mancini postawił na Mario Balotelliego. The Citizens mieli grać ofensywnie, chociaż jeszcze w rezerwie pozostawał Edin Dzeko. Włoski menedżer miał zatem w kim wybierać.

Od początku przewagę w meczu na Wembley osiągnęli zawodnicy Manchesteru City. Jednak The Potters dobrze się bronili i liczyli na stałe fragmenty gry, po których mieli zaskoczyć swoich rywali. Mieli jednak sytuacji jak na lekarstwo. Blisko 90 tysięcy widzów długo czekało na pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę.

16 minut przed końcem David Silva zagrał do Balotelliego. Włoch piętką odegrał mu piłkę, lecz Hiszpan znów zagrał do Balotelliego. Jego strzał został zablokowany, ale mocna dobitka Yaya Toure znalazła się w siatce Stoke. Man City mogli w końcówce podwyższyć wynik, lecz zabrakło im skuteczności.

Mimo to sięgnęli po Puchar Anglii i jest to pierwsze trofeum dla The Citizens od 35 lat.

Manchester City - Stoke City 1:0 (0:0)
1:0 - Y. Toure 74'

Gol Toure:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)