Polacy w Grecji: Roger nie uchronił AEK-u przed porażką z klubem Sznaucnera

W niedzielne popołudnie AEK Ateny wygrał u siebie z PAOK-iem Saloniki w stosunku 3:0. W środę zespoły te w 4. kolejce fazy play-off greckiej Super League spotkały się ze sobą ponownie. W kadrach meczowych obu drużyn znaleźli się polscy piłkarze.

Tym razem do pojedynku doszło w Salonikach, gdzie PAOK podjął AEK. Defensor Mirosław Sznaucner rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy. Także Roger Guerreiro nie pojawił się w wyjściowym składzie stołecznego klubu. Początek spotkania nie należał do najładniejszych. Z obu stron boiska sporo było fauli. AEK objął prowadzenie w 14. minucie. Wówczas z 37 metrów przymierzył Nacho Scocco i futbolówka znalazła się w siatce. PAOK ruszył do ataków, co przyniosło efekt w 29. minucie. Do wyrównania z rzutu wolnego z 17 metrów doprowadził Urugwajczyk Pablo García. Miejscowi schodzili na przerwę przy stanie 2:1 na swoją korzyść, po tym jak w 37. minucie podyktowany rzut karny wykorzystał Vitolo.

Zaraz po zmianie stron inicjatywę na murawie przejęli gospodarze. Jednak w bramce ateńskiej ekipy dobrze spisywał się Sebastián Saja. Od 70. minuty gościom było trudniej myśleć o odrabianiu strat, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Grigoris Makos. W 76. minucie na plac gry wybiegł Roger, który zastąpił Scocco. Jednak reprezentant Polski w ostatnim kwadransie meczu nie wyróżnił się niczym specjalnym. PAOK także kończył spotkanie w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry García został wyrzucony z boiska za uderzenie rywala.

Na dwie kolejki przed końcem rundy play-off na czele tabeli znajduje się zespół z Salonik, który ma punkt przewagi nad drugim AEK-iem. Zwycięzca tej fazy rozgrywek zdobędzie wicemistrzostwo Grecji. W drugim środowym starciu Panathinaikos Ateny pokonał pewnie Olympiakos Volou 3:0.

PAOK Saloniki - AEK Ateny 2:1 (1:1)

0:1 - Scocco 14'

1:1 - García 29'

2:1 - Vitolo (k.) 37'