Serie A: Grad bramek we Włoszech, Polacy nie grali, ładny gol Nagatomo (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dla dwunastu spośród dwudziestu klubów Serie A rozgrywki ligowe dobiegły już ku końcowi. Planowe zwycięstwa odniosły drużyny Interu i Genoi, Palermo nieoczekiwanie uległo Chievo, a Vargas zdobył piękną bramkę dla ACF Fiorentiny. Żaden z Polaków niestety nie pojawił się na placu gry. Warto odnotować, że w sześciu jak dotąd rozegranych meczach kibice zobaczyli aż 23 gole!

W tym artykule dowiesz się o:

Wicemistrz Włoch, a mianowicie Inter nie dał żadnych szans Catanii Calcio i pewnie wygrał 3:1. Wynik starcia po zaledwie kwadransie otworzył Giampaolo Pazzini i ten sam piłkarz chwilę po zmianie stron zdołał podwyższyć na 2:0. W 63. dla gospodarzy gola strzelił jeszcze Yuta Nagatomo. a ostatecznie rozmiary porażki Sycylijczyków zmniejszył Ledesma. Błażej Augustyn, który był awizowany do gry w wyjściowym składzie, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niespełna 19-letni Francesco Grandolfo został bohaterem AS Bari. Młody napastnik w starciu z FC Bologną ustrzelił hattricka, a jego klub godnie pożegnał się z Serie A. Galletti ostatecznie zwyciężyli 4:0, gdyż jedno trafienie dołożył Huseklepp. Kamil Glik nie zagrał.

Nie wystąpił także Artur Boruc, a jego ACF Fiorentina zremisowała 2:2 z Brescią Calcio. Goście objęli prowadzenie już po zaledwie 120 sekundach, za sprawą fantastycznego uderzenia Juana Manuela Vargasa. W 19. do wyrównania doprowadził Eder, ale na kwadrans przed końcem trafił Cerci. Ostatecznie miejscowi zdobyli oczko dzięki Accardiemu.

FC Genoa już do przerwy prowadziła z AC Ceseną 3:0, aby ostatecznie zwyciężyć tylko 3:2. Po dwóch golach Antonio Floro Floresa i bramce Palacio wydawało się, że losy tej rywalizacji są rozstrzygnięte, ale zaraz po zmianie stron z rzutu karnego trafił Bogdani, a na cztery minuty przed końcem na listę strzelców wpisał się Luis Jimenez. Na zdobycie wyrównującego gola gościom zabrakło już czasu.

Punktami podzieliły się ekipy Cagliari Calcio i FC Parma. Emilianii wyszli na prowadzenie w 34. minucie za sprawą Bojinova, ale ostatecznie Sardyńczycy zdołali doprowadzić do wyrównania, a konkretnie uczynił to samobójczym strzałem Feltscher.

Ponadto US Palermo uległo 1:3 Chievo. Różowi prowadzili po golu Antonio Nocerino, jednak na chwilę przed przerwą do wyrównania doprowadził Simone Pellissier. Już po zmianie stront Constant oraz Pulzetti dali Gialloblu trzy punkty.

Wyniki meczów 38. kolejki Serie A rozgrywanych od godz. 18:00

FC Bologna - AS Bari 0:4 (0:1)

0:1 - Grandolfo 28

0:2 - Grandolfo 47

0:3 - Grandolfo 54

0:4 - Huseklepp 78

Brescia Calcio - ACF Fiorentina 2:2 (1:1)

0:1 - Vargas 2