Ostre hamowanie Maksa Kaśnikowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Krótka przygoda Maksa Kaśnikowskiego w Challengerze na kortach ziemnych w Mediolanie. W pierwszej rundzie nie wygrał ani jednego seta w meczu z Nicolasem Alvarezem.

Maks Kaśnikowski był w ostatnich tygodniach mocno rozpędzony i nie chciał hamować. Za nim w czerwcu zwycięstwo w Challengerze w Poznaniu, ćwierćfinały w Heilbronn i w Perugii. Na kolejny turniej do Mediolanu wybrał się już jako tenisista z drugiej setki rankingu ATP. Także w stolicy Lombardii tenisiści rywalizują na kortach ziemnych.

Maks Kaśnikowski wystartował w Mediolanie rozstawiony z numerem czwartym. Na początku drabinki trafił na Nicolasa Alvareza Varonę z Hiszpanii. 23-latek jest notowany znacznie niżej w rankingu ATP, ponieważ na 860. miejscu. W zestawieniu z południowcem Maks Kaśnikowski był faworytem. Tym bardziej, że Hiszpan miał za sobą serię czterech porażek poniesionych w Skopje, Vicenzie, Zagrzebiu i w Blois.

Tenisiści mieli rozegrać mecz we wtorek, ale przesunięcia w programie tego dnia doprowadziły do przerzucenia polsko-hiszpańskiego starcia na środę. Wreszcie wieczorem tenisiści spotkali się na korcie.

Maks Kaśnikowski nie rozstrzygnął ani jednego seta w meczu z Nicolasem Alvarezem. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Hiszpana 6:4. W drugiej Polak odrobił stratę i doprowadził do tie-breaka, ale nie odebrał rezonu przeciwnikowi. Maks Kaśnikowski został pokonany 5-7 i tak zakończyła się jego krótka przygoda w Mediolanie.

Drugim przeciwnikiem Nicolasa Alvareza w Mediolanie będzie Vilius Gaubas.