Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jedenastka 28. kolejki ekstraklasy według SportoweFakty.pl

Po 28. kolejce wyróżniliśmy trzech zawodników Arki Gdynia, która zwycięstwem z Polonią Bytom bardzo przybliżyła się do utrzymania w lidze. Trzech przedstawicieli ma również Widzew Łódź, który jako pierwszy wiosną pokonał Cracovię na jej terenie.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Marcelo Moretto (Arka Gdynia) - dobrym występem w meczu o życie z Polonią Bytom 33-letni Brazylijczyk zmazał plamy z poprzednich spotkań. W świetnym stylu obronił uderzenia Łukasza Tymińskiego i Blazeja Vascaka, przyczyniając się do zwycięstwa żółto-niebieskich 2:1.

Bartosz Rymaniak (KGHM Zagłębie Lubin) - był nie do przejścia dla napastników GKS-u Bełchatów w meczu, w którym Miedziowi zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Maciej Szmatiuk (Arka Gdynia) - jak na kapitana drużyny przystało, kapitalną główką dał gdynianom prowadzenie w wygranym spotkaniu z Polonią, dzięki czemu opuścili strefę spadkową.

Dudu Paraiba (Widzew Łódź) - w meczu z Cracovią Brazylijczyk zanotował 11. asystę w tym sezonie, kapitalnym dośrodkowaniem otwierając drogę do bramki Piotrowi Grzelczakowi. Do tego był bezbłędny w obronie, zatrzymując Aleksejsa Visnakovsa i Aleksandra Suworowa.

Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok) - dwa strzelone gole przeciwko Koronie Kielce wystawiają skrzydłowemu Jagi wystarczająco dobrą ocenę, by znaleźć się w naszej "11". Wywalczył jeszcze rzut karny, który zmarnował Marcin Burkhardt.

Robert Jeż (Górnik Zabrze) - widać, że posmakował gry w Lidze Mistrzów. W meczu ze Śląskiem Wrocław zanotował dwie asysty (przy "samobóju" Tadeusza Sochy i bramce Grzegorza Bonina). Nic dziwnego, że wrócił do reprezentacji Słowacji.

Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk) - w ciągu dwóch minut pozbawił mistrza Polski nadziei na awans do europejskich pucharów. Dwiema bramkami zaciągnął hamulec Kolejorzowi.

Krzysztof Ostrowski (Widzew Łódź) - miał udział przy obu bramkach zdobytych przez Widzew w Krakowie. Najpierw wywalczył piłkę w starciu z Vule Trivunoviciem i wyłożył ją Grzelczakowi, a później zabawił się z Łukaszem Mierzejewskim i Visnakovsem, zagrywając piętą do Dudu.

Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - przy Kałuży 1 miał trzy szanse i zdobył dwie bramki - skuteczność godna rasowego snajpera. Do tego oba gole zdobył w trudnych sytuacjach, co zasługuje na dodatkowe uznanie.

Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - "Łowca bramek" znowu poluje. Dzięki dubletowi ustrzelonemu w starciu z Koroną Frankowski wyrósł na najpoważniejszego kandydata na króla strzelców.

Denis Glavina (Arka Gdynia) - najaktywniejszy w ofensywie Arki w arcyważnym pojedynku z Polonią, nie zapominał też bronić. Serce i płuca ekipy Frantiska Straki.

Ławka rezerwowych: Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Csaba Horvath (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa), Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Bruno (Polonia Warszawa), Miroslav Radović (Legia Warszawa).

Najczęściej nominowani do "11" kolejki według SportoweFakty.pl w sezonie 2010/2011:

6 nominacji:
Darvydas Sernas (Widzew Łódź), Maor Melikson (Wisła Kraków), Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk), Dudu Paraiba (Widzew Łódź)

5 nominacji:
Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Mateusz Klich (Cracovia)

4 nominacje:
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok), Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Osman Chavez (Wisła Kraków), Szymon Pawłowski (KGHM Zagłębie Lubin), Maciej Szmatiuk (Arka Gdynia)

3 nominacje:
Marcin Robak (Widzew Łódź), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sergei Pareiko (Wisła Kraków), Pavol Stano (Korona Kielce, Sebastian Madera (Widzew Łódź), Marian Kelemen (Śląsk Wrocław), Adam Danch (Górnik Zabrze), Emil Noll (Arka Gdynia), Daniel Sikorski (Górnik Zabrze), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów), Saidi Ntibazonkiza (Cracovia), Mariusz Magiera (Górnik Zabrze), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Robert Jeż (Górnik Zabrze), Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)

2 nominacje:
Miroslav Radović (Legia Warszawa), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Artur Sobiech (Polonia Warszawa), Vuk Sotirović (Śląsk Wrocław/Jagiellonia Białystok), Marcin Kikut (Lech Poznań), Andraż Kirm (Wisła Kraków), Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok), Deleu (Lechia Gdańsk), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk/Lech Poznań), Maciej Małkowski (PGE GKS Bełchatów), Paweł Nowak (Lechia Gdańsk), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok), Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Adam Banaś (Górnik Zabrze), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze), Michał Stasiak (KGHM Zagłębie Lubin), Semir Stilić (Lech Poznań), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Piotr Stawarczyk (Ruch Chorzów), Michal Hubnik (Legia Warszawa), Zbigniew Małkowski (Korona Kielce), Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Paweł Zawistowski (Arka Gdynia), Artjoms Rudnevs (Lech Poznań), Lewon Hajrapetjan (Lechia Gdańsk), Hermes (Jagiellonia Białystok), Ermin Seratlić (Jagiellonia Białystok), Michal Gasparik (Górnik Zabrze), Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław), Luis Henriquez (Lech Poznań), Andrej Komac (Ruch Chorzów), Adam Stachowiak (Górnik Zabrze), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), David Abwo (KGHM Zagłębie Lubin), Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Cristian Omar Diaz (Śląsk Wrocław), Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin), Piotr Grzelczak (Widzew Łódź), Bruno (Polonia Warszawa)

1 nominacja:
Paweł Golański (Korona Kielce), Cezary Wilk (Korona Kielce), Łukasz Tymiński (Polonia Bytom), Dragan Paljić (Wisła Kraków), Tadas Labukas (Arka Gdynia), Marcin Krzywicki (Cracovia), Wojciech Kędziora (KGHM Zagłębie Lubin), Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok), Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa), Dawid Nowak (PGE GKS Bełchatów), Erik Cikos (Wisła Kraków), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Gordan Bunoza (Wisła Kraków), Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Michał Jonczyk (Górnik Zabrze), Szymon Gąsiński (Polonia Bytom), Thiago Cionek (Jagiellonia Białystok), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Dimitrije Injac (Lech Poznań), Matko Perdijić (Ruch Chorzów), Jarosław Bieniuk (Widzew Łódź), Michael Bemben (Górnik Zabrze), Marcin Wodecki (Górnik Zabrze), Maciej Tataj (Korona Kielce), Marcin Cabaj (Cracovia), Jacek Popek (PGE GKS Bełchatów), Bruno Pinheiro (Widzew Łódź), Dariusz Jarecki (Polonia Bytom), Bedi Buval (Lechia Gdańsk), Marcin Drzymont (PGE GKS Bełchatów), Jacek Markiewicz (Korona Kielce), Paweł Buzała (Lechia Gdańsk), Łukasz Sapela (PGE GKS Bełchatów), Marciano Bruma (Arka Gdynia), Krzysztof Bąk (Lechia Gdańsk), Miroslav Bożok (Arka Gdynia), Vlastimir Jovanović (Korona Kielce), Dawid Plizga (Zagłębie Lubin), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Hernani (Korona Kielce), Sergio Reina (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Wróbel (PGE GKS Bełchatów), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa), Kamil Poźniak (PGE GKS Bełchatów/Lechia Gdańsk), Marcin Żewłakow (PGE GKS Bełchatów), Marijan Antolović (Legia Warszawa), Dickson Choto (Legia Warszawa), Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa), Junior Diaz (Wisła Kraków), Filip Burkhardt (Arka Gdynia), Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów), Krzysztof Nykiel (Ruch Chorzów), Gabor Straka (Ruch Chorzów), Grzegorz Fonfara (PGE GKS Bełchatów), Manuel Arboleda (Lech Poznań), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Paweł Sobolewski (Korona Kielce), Mateusz Cetnarski (PGE GKS Bełchatów), Wojciech Kaczmarek (Cracovia), Nika Dzalamidze (Widzew Łódź), Tomas Jirsak (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Nawotczyński (Cracovia), Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Andraż Struna (Cracovia), Marcin Radzewicz (Polonia Bytom), Vytautas Andriuskevicius (Lechia Gdańsk), Siergiej Kriwiec (Lech Poznań), Vojo Ubiparip (Lech Poznań), Vule Trivunović (Cracovia), Andraż Struna (Cracovia), Cwetan Genkow (Wisła Kraków), Marcin Pietrowski (Lechia Gdańsk), Prejuce Nakoulma (Widzew Łódź), Csaba Horvath (KGHM Zagłębie Lubin), Rok Elsner (Śląsk Wrocław), Mouhamadou Traore (KGHM Zagłębie Lubin), Miroslav Barcik (Polonia Bytom), Marcin Juszczyk (Polonia Bytom), Arkadiusz Radomski (Cracovia), Manu (Legia Warszawa), Aleksandr Suworow (Cracovia), Piotr Grzelczak (Widzew Łódź), Marek Szyndrowski (Ruch Chorzów), Łukasz Surma (Lechia Gdańsk), Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Ivan Djurdjević (Lech Poznań), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław), Marcelo Moretto (Arka Gdynia), Krzysztof Ostrowski (Widzew Łódź), Denis Glavina (Arka Gdynia)

Najczęściej wybierani na ławkę rezerwowych drużyny kolejki według SportoweFakty.pl w sezonie 2010/2011:

6 nominacji:
Łukasz Sapela (PGE GKS Bełchatów), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok)

4 nominacje:
Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Adam Banaś (Górnik Zabrze), Aleksandar Vuković (Korona Kielce), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa

3 nominacje:
Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław), Artur Sobiech (Polonia Warszawa)), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Miroslav Barcik (Polonia Bytom), Paweł Nowak (Lechia Gdańsk), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Grzegorz Fonfara (PGE GKS Bełchatów), Dawid Plizga (KGHM Zagłębie Lubin), Semir Stilić (Lech Poznań), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Miroslav Radović (Legia Warszawa)

2 nominacje:
Jakub Wilk (Lech Poznań), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Mateusz Bartczak (KGHM Zagłębie Lubin/Cracovia), Jasmin Burić (Lech Poznań), Inaki Astiz (Legia Warszawa), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów/Polonia Warszawa), Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk), Mariusz Jop (Górnik Zabrze), Wojciech Kaczmarek (Śląsk Wrocław/Cracovia), Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Adrian Budka (Widzew Łódź), Marciano Bruma (Arka Gdynia), Erik Cikos (Wisła Kraków), Marcelo Moretto (Arka Gdynia), Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok), Tadas Labukas (Arka Gdynia), Marian Kelemen (Śląsk Wrocław), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Piotr Grzelczak (Widzew Łódź), Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze)

1 nominacja:
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Ante Rozić (Arka Gdynia), Saidi Ntibazonkiza (Cracovia), Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok), Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa), Dariusz Pawlusiński (Cracovia), Jacek Popek (PGE GKS Bełchatów), Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa), Mladen Kascelan (Jagiellonia Białystok), Paweł Buzała (Lechia Gdańsk), Pavol Stano (Korona Kielce), Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok), Szymon Gąsiński (Polonia Bytom/Cracovia), Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Manuel Arboleda (Lech Poznań), Andreu (Polonia Warszawa), Maciej Korzym (Korona Kielce), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Daniel Sikorski (Górnik Zabrze), Kostiantyn Machnowskyj (Legia Warszawa), Krzysztof Bąk (Lechia Gdańsk), Przemysław Kocot (Zagłębie Lubin), Mate Lacić (PGE GKS Bełchatów), Marcus da Silva (PGE GKS Bełchatów), Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Mateusz Klich (Cracovia Kraków), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Mariusz Ujek (Polonia Bytom), Łukasz Broź (Widzew Łódź), Łukasz Surma (Lechia Gdańsk), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Edi Andradina (Korona Kielce), Radosław Matusiak (Cracovia), Grzegorz Bartczak (KGHM Zagłębie Lubin), Deleu (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Woźniak (KGHM Zagłębie Lubin), Janusz Gol (PGE GKS Bełchatów/Legia Warszawa), Norbert Witkowski (Arka Gdynia), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Damian Szuprytowski (Lechia Gdańsk), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok), Velibor Durić (Widzew Łódź), Hernani (Korona Kielce), Wojciech Szymanek (Widzew Łódź), Kamil Poźniak (PGE GKS Bełchatów/Jagiellonia Białystok), Artjoms Rudnevs (Lech Poznań), Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź), Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa), Tomasz Dawidowski (Lechia Gdańsk), Damian Dąbrowski (KGHM Zagłębie Lubin), Łukasz Nawotczyński (Cracovia), Maciej Małkowski (PGE GKS Bełchatów), Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław), Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław), Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa), Zbigniew Małkowski (Korona Kielce), Kew Jaliens (Wisła Kraków), Hermes (Jagiellonia Białystok), Nika Dzalamidze (Widzew Łódź), David Abwo (KGHM Zagłębie Lubin), Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław), Adam Kokoszka (Polonia Warszawa), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Sergei Pareiko (Wisła Kraków), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów), Żeljko Djokić (Ruch Chorzów), Marcin Radzewicz (Polonia Bytom), Miroslav Bożok (Arka Gdynia), Ivan Djurdjević (Lech Poznań), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Mouhamadou Traore (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Hesdey Suart (Cracovia), Marek Gancarczyk (Śląsk Wrocław), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Csaba Horvath (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa).

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×