Niebo płakało nad Odrą - relacja ze spotkania Odra Wodzisław - Flota Świnoujście

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Porażką z Flotą Świnoujście zakończył się ostatni mecz Odry Wodzisław na pierwszoligowych boiskach. Bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył Damian Misan w pierwszej części gry. Niebiesko-czerwoni, kończyli mecz w dziesiątkę.

Pogoda w sobotnie popołudnie idealnie pasowała do panującej sytuacji w Odrze Wodzisław. Przez cały mecz padał deszcz, w efekcie czego było "szaro" i ponuro. Na stadionie przy ulicy Bogumińskiej zgromadziło się około 600 sympatyków Odry.

Samo spotkanie Odry z Flotą nie stało na najwyższym poziomie. Mimo tego, że na początku spotkania bardziej ambitnie prezentowali się gospodarze, to Flota stwarzała sobie dogodniejsze sytuacje do strzelenia bramki. W sytuacji sam na sam z Maciejem Nalepą, znalazł się najlepszy strzelec I ligi - Charles Nwagou, po którego strzale piłka wylądowała na poprzeczce. Ta akcja wyspiarzy była bardzo poważnym sygnałem ostrzegawczym dla gospodarzy. W 36 minucie spotkania Odra nie miała już tyle szczęścia. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, doszedł do piłki Damian Misan, który pewnym strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Odry i na tablicy świetlnej za widniał wynik: 0-1. Tuż przed przerwą odnowiła się kontuzja Tomasza Stolpy i na boisko wszedł Odunka.

W drugiej połowie spotkania brakowało ciekawych akcji, a głównym bohaterem tej części był.. arbiter. Na boisku się zaostrzyło w związku z czym poleciały czerwone kartki. W 60 minucie spotkania boisko musiał opuścić obrońca Odry - Robert Caha, po pokazaniu mu drugiej żółtej, a w efekcie czego czerwonej kartki. Chwilę później w bardzo podobnej sytuacji mecz zakończył się dla Radosława Pruchnika, kapitana Floty Świnoujście, a na kilka minut przed końcem meczu z boiska wyleciał jeszcze piłkarz Odry, Daniel Tanżyna.

Niestety w sobotę najważniejszym wydarzeniem nie był wynik tego spotkania, a słowa wypowiedziane przez szkoleniowca Odry: - To był nasz ostatni mecz w I lidze. Oznacza to, że niebiesko-czerwoni oddają jakże ważne punkty Pogoni Szczecin i Dolcanowi Ząbki bez walki.

Odra Wodzisław - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)

0:1 - Misan 34'

Odra Wodzisław: Nalepa - Caha, Tanżyna, Cybulski, Brzozowski, Kuczok (72' Jary), Sobik, Polak, Sikorski (70' Skrobacz), Figiel, Stolpa (46' Odunka).

Flota Świnoujście: Żukowski - Falisiewicz, Bodziony, Udarević, Tomasik, Dylewski (88' Mickiewicz), Pruchnik, Niewiada, Niedziela, Nwagou (91' Chi Fon), Misan (70' Ostalczyk).

Żółte kartki: Caha (Odra) oraz Pruchnik, Ostalczyk (Flota).

Czerwone kartki: Caha /60', za drugą żółtą/ (Odra), Pruchnik /60' za niesportowe zachowanie/ (Flota), Tanżyna /90' za faul/.

Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa),