Oblany test Cidrów - relacja ze spotkania Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec

W pierwszym tego lata meczu kontrolnym Ruch Radzionków uległ na własnym stadionie drugoligowemu Zagłębiu Sosnowiec 0:2 (0:1). Szkoleniowcy obu drużyn sparingową potyczkę wykorzystali na przegląd kadr, przyglądając się też kilku zawodnikom testowanym.

Marcin Ziach

Spotkanie Ruchu Radzionków z Zagłębiem Sosnowiec nie było porywającym widowiskiem. Wczesna pora (mecz rozpoczął się o 10:00) sprawiła, że niektórzy z i tak niedużej grupki kibiców na trybunach przysypiali. Pojedynek obu drużyn obserwowali z trybun Piotr Stach, dyrektor sportowy GKS Katowice, który formalnie swoje obowiązki przestanie pełnić w czwartek i Andrzej Orzeszek, szef pionu sportowego Górnika.

Trudno było jednak im dojrzeć graczy na już gotowych do walki o awans do ekstraklasy, tudzież do gry w samej elicie. Obie jedenastki były złożone w głównej mierze z zawodników testowanych. Znacznie bardziej przetrzebiony kadrowo był Ruch, bo najlepszych zawodników trener Artur Skowronek będzie chciał sprawdzić w popołudniowym sparingu z Cracovią przy Kałuży.

W pierwszej połowie spotkania składne akcje z obu stron można policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszą ze strony Ruchu w 10. minucie na bramkę zamienił testowany w Radzionkowie Szymon Skrzypczak, z drużyny Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin, który wpakował piłkę do sosnowieckiej bramki w sytuacji sam na sam wykorzystując dogranie Piotra Giela. Arbiter dopatrzył się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej i bramki dla Cidrów nie uznał.

Zagłębie było pod tym względem bardziej efektywne i dziesięć minut przed przerwą objęło prowadzenie. Po nieudanej pułapce ofsajdowej przed golkiperem Ruchu stanęło dwóch zawodników sosnowieckiej drużyny, a piłkę do bramki z kilku metrów wpakował Dariusz Kot, wprowadzony na plac gry raptem trzy minuty wcześniej. - Cieszę się, że ta bramka padła, tym bardziej, że był to mój drugi kontakt z piłką. Szkoda, że nie mogłem meczu dokończyć, bo w drugiej połowie w walce o piłce naciągnąłem mięsień dwugłowy - mówił szczęśliwy strzelec.

Po zmianie połów obraz gry się nie zmieniał. W dalszym ciągu żadna z drużyn nie kwapiła się do zdecydowanych ataków, skupiając się na grze z kontry. I w tym elemencie gry więcej do zaoferowania mieli sosnowiczanie, ale podopieczni Roberta Góralczyka mieli wyraźnie źle nastawione celowniki. Drugą bramkę jednak zdobyli, a na listę strzelców wpisał się… Adrian Masarczyk, były bramkarz Zagłębia, dziś walczący o angaż w Ruchu. Po głębokim dograniu piłki z prawego skrzydła, źle ustawiony na linii bramkowej golkiper Cidrów interweniował wybitnie nieporadnie i siatkarskim ruchem nadgarstka wrzucił sobie piłkę do własnej bramki.

W efekcie tej niefortunnej interwencji zaprzepaścił swoje szanse na angaż przy Narutowicza. - Z grona zawodników testowanych, którzy zagrali przeciwko Zagłębiu zostanie z nami tylko Szymon Skrzypczak. Co do samego meczu, trudno cokolwiek dobrego o naszej grze powiedzieć. Pokazał on, jak wiele pracy jeszcze przed nami - kiwał głową Artur Skowronek. - Wynik meczu nie był sprawą pierwszorzędną. Daliśmy szanse kilku młodszym chłopakom i pokazali oni, że możemy na nich w przyszłości liczyć. Spokojnie czekamy na rozwój wydarzeń w klubie - studził nastroje Robert Góralczyk. Kluczowy dla losów Zagłębia ma być czwartek, kiedy odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej.

Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:1 - Kot 33'
0:2 - Masarczyk (sam) 59'

Ruch: Masarczyk - Trzcionka, Bielecki, Kaciczak, Kowalski, Piotr Giel, Veikutis (30' Balat), Skrzypczak, Bryk (57' Veikutis; 63' Bryk), Foszmańczyk, Farkas, Dreszer.

Zagłębie: Miszczuk (46' Melon) - Ryndak (46' Bernaś), Madej, Jarczyk, Łuczywek (46' Mróz), Cyganek (46' Napora), Kuczok (46' Markiewicz), Szlęzak (46' Serman), Stefański (46' Sikorski), Posmyk (46' Rucki), Pazurkiewicz (30' Kot; 85' Grunt).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!