KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sotirović na wylocie ze Śląska

Vukovi Sotiroviciovi 30 czerwca kończy się wypożyczenie do Jagiellonii Białystok. Napastnik ma jeszcze pół roku kontraktu ze Śląskiem Wrocław, ale w tej drużynie nie zagra. Ma sobie szukać nowego klubu.

Artur Długosz
Artur Długosz

Vuk Sotirović najpierw popadł w konflikt z trenerem Śląska Wrocław Orestem Lenczykiem. W związku z tym Serb musiał opuścić drużynę z Wrocławia. Zimą napastnik został więc wypożyczony do Jagiellonii Białystok, ale wcześniej wrocławianie przedłużyli z nim kontrakt do końca 2011 roku. Klub w związku z jego wypowiedziami wszczął także postępowanie dyscyplinarne.

W Jagiellonii krewki Serb też długo miejsca nie zagrzał, bowiem z drużyny wyrzucił go Michał Probierz. Pierwotnie miał on być do klubu z Białegostoku wypożyczony do 30 czerwca 2011 roku. - Vuk Sotirović rozstał się z Klubem, ze względu na brak profesjonalnego podejścia do treningów oraz do meczów. Nie jest przypadkiem, że w Śląsku Wrocław pożegnano się z nim z tej samej przyczyny. Klub Jagiellonia Białystok podając Serbowi w trudnym momencie rękę, liczył na jego pełne zaangażowanie. Niestety okazało się, że jest inaczej. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron przez Zarząd Klubu na wniosek sztabu szkoleniowego. Vuk Sotirović o wspólnej decyzji został poinformowany w trakcie prywatnej rozmowy ze mną - poinformował w kwietniu Michał Probierz w specjalnym oświadczeniu.

Serb wrócił w swoje rodzinne strony, bo we Wrocławiu go nie chciano. Teraz zespoły przygotowują się już do nowego sezonu. Piłkarze Śląska przebywają obecnie w Chorwacji i nie ma tam z nimi Sotirovicia. - Zimą Vuk dostał wyraźny sygnał, że w Śląsku już nie zagra. Aktualnie szuka dla siebie nowego klubu - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Michał Mazur, rzecznik prasowy wicemistrzów Polski.

Ciekawe czy jakiś polski klub będzie jeszcze chciał zatrudnić Sotirovicia.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×