Sparingowo: Śląsk zdeklasował rywala - 4 bramki Diaza, gol Voskampa

Piłkarze Śląska Wrocław zdeklasowali swojego rywala w meczu sparingowym. Wicemistrzowie Polski pokonali 7:0 zespół Nafta Lendava. Cztery gole strzelił Cristian Diaz. Debiutanckie trafienie zaliczył także Holender Johan Voskamp.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Śląska Wrocław niezwykle efektownie zakończyli zgrupowanie w Chorwacji. Tuż przed powrotem do Polski wrocławianie rozegrali jeszcze jeden sparing i rozbili swoich rywali aż 7:0.

Zwłaszcza obrońcom Nafta Lendava ze Słowenii długo będzie się śnił Argentyńczyk Cristian Diaz, który w czwartek zdobył cztery gole. Jednego dołożył nowy nabytek WKS-u, Johan Voskamp. Debiutanckie trafieni dla zielono-biało-czerwonych zaliczył także Mateusz Cetnarski.

Orest Lenczyk, szkoleniowiec wicemistrzów Polski przeciwko drużynie ze Słowenii sprawdził aż 22 zawodników. Pierwsza część piłkarzy na pokazanie swoich umiejętności dostała pół godziny. W tym czasie wrocławianie zdobyli jednego gola. Po dośrodkowaniu Tadeusza Sochy piłkę do bramki skierował Johan Voskamp czyli niedawno pozyskany przez wrocławian napastnik rodem z Kraju Tulipanów.

Po tym jak szkoleniowiec Śląska wymienił całą jedenastkę rozpoczęła się "demolka" Nafty Lendava. Najpierw gola mógł strzelić Cristian Diaz, lecz spudłował z rzutu karnego. To zdarzenie zapewne rozzłościło Argentyńczyka, który niebawem rozpoczął swój koncert. Najpierw przejął piłkę po zagraniu rywala i pokonał bramkarza Słoweńców. Chwilę później wykorzystał on dośrodkowanie Piotra Ćwielonga.

W 58. minucie prowadzenie wicemistrzów Polski podwyższył Cetnarski. Znów dobrym podaniem popisał się Ćwielong. W dalszym fragmencie potyczki dwukrotnie Sebastian Mila dobrze dograł do Diaza, a ten strzelił swoje dwa kolejne gole. Wynik końcówce spotkania strzałem z dystansu ustalił Rok Elsner.

Skład Śląska Wrocław:

Żukowski - Marek Gancarczyk, Peroński, Spahić, Socha - Jezierski, Sztylka, Szuszkiewicz, Madej - Szewczuk, Voskamp.

Od 30 minuty grali: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Pawelec - Ćwielong, Elsner, Dudek, Cetnarski, Mila - Diaz.