Niemcy: Wejście smoka Lewandowskiego w sparingu Borussii!

W 4. sparingu Borussii Dortmund swojego 3. i 4. gola w sezonie zdobył Robert Lewandowski. Polski snajper w pojedynku z FC St. Gallen zameldował się na murawie po przerwie i potrzebował zaledwie czterech minut, by wpisać się na listę strzelców.

Konrad Kostorz

Przeciwko spadkowiczowi ze Swiss Super League Borussia zaprezentowała się znacznie lepiej niż w potyczce z wicemistrzem Szwajcarii (w minioną sobotę 1:1 z FC Zurich). Początek rozgrywanego w Bad Ragaz pojedynku należał jednak do rywali. Dopiero dwa gole Matsa Hummelsa zdobyte po centrach z rzutu rożnego dały Niemcom prowadzenie. 45 minut rozegrali Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, ale niczym szczególnym się nie wyróżnili.

Po zmianie stron Juergen Klopp desygnował do gry nową "jedenastkę" z wysuniętym Robertem Lewandowskim. W 49. minucie Polak trafił do pustej bramki po akcji Kevina Grosskreutza z Mario Goetze. Po chwili 19-letni gwiazdor czarno-żółtych znów obsłużył podaniem "Lewego", który wpadł w pole karne i celnie uderzył w prawy róg bramki Helwetów.

Ostatecznie najlepszy zespół Bundesligi rozgromił ekipę z St. Gallen 6:1 i potwierdził wysoką dyspozycję u progu sezonu, który oficjalnie zainauguruje 23 lipca meczem u Superpuchar Niemiec z Schalke 04. Wcześniej, 16 lipca Borussię czeka towarzyska konfrontacja z Polonią Warszawa.

Borussia Dortmund - FC St. Gallen 6:1 (2:1)
0:1 - Etoundi 13'
1:1 - Hummels 20'
2:1 - Hummels 37'
3:1 - Lewandowski 49'
4:1 - Lewandowski 52'
5:1 - Grosskreutz 58'
6:1 - Goetze 65'