Ostatni sprawdzian ŁKS-u zwycięski

Na sześć dni przed inauguracją rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali ostatni sparing. We Wronkach pokonali cypryjski zespół ALKI Larnaca 1:0, a jedynego gola z rzutu karnego zdobył Tomasz Nowak.

Piotr Ciesielski

Na ostatniej prostej prowadzącej beniaminka piłkarskiej ekstraklasy do inauguracji rozgrywek, zawodnicy ŁKS-u zmierzyli się z cypryjskim ALKI Larnaca. To spotkanie miało być próbą generalną i wyjaśnić resztkę wątpliwości u trenera Andrzeja Pyrdoła przed startem T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie swoją rolę chyba wypełniło - na boisku było ciekawie, a zawodnicy obu zespołów chcieli z jak najlepszej strony pokazać się swoim szkoleniowcom. Czasem prowadziło to nawet do zbytniej brutalności, zwłaszcza po stronie Cypryjczyków.

Pierwsza połowa należała do łodzian, którzy przeważali i stwarzali sobie sporo dogodnych okazji, jednak szwankowała skuteczność. Jedynego, jak się okazało, gola w tym meczu, udało się zdobyć w 27. minucie. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko, Maciej Bykowski doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem Larnaki - Radosławem Cierzniakiem, który nie miał wyjścia i go faulował. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Tomasz Nowak.

W drugiej połowie na boisku znalazło się aż siedmiu rezerwowych graczy ŁKS-u i miało to swoje przełożenie na grę. Spotkanie się wyrównało, a coraz śmielej poczynali sobie Cypryjczycy. Dobrze dysponowany nowy nabytek łódzkiej ekipy - Pavle Velimirović nie dał się jednak pokonać i mecz zakończył się skromną wygraną ŁKS-u 1:0.

Po raz pierwszy w barwach zespołu z al.Unii wystąpił Sebastian Szałachowski, który w czwartek dołączył do drużyny i w najbliższym czasie ma podpisać kontrakt. Pokazał się z dobrej strony, oddając kilka strzałów, ale nie udało mu się zdobyć gola.

Zaledwie 25 minut na boisku spędził Marcin Mięciel, który musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji łydki. Po spotkaniu wyraźnie utykał, ale dopiero następne godziny i dni zdecydują, czy napastnik ŁKS-u będzie gotowy na piątek, kiedy to ŁKS w Bełchatowie zmierzy się z Lechem Poznań.

ŁKS Łódź - ALKI Larnaca 1:0 (0:0)
1:0 - Nowak 27' (k)

ŁKS Łódź: Wyparło (46' Velimirović) - Stefańczyk (70' Gieraga), Adamski, Łabędzki (46' Klepczarek), Romańczuk, Pruchnik (75' Nowak), Kłus, Nowak (46' Szałachowski), Smoliński (60' Kaczmarek), Mięciel (25' Bykowski), Saganowski (77' Kita).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.