Złoto jedzie do Kielc!

Znamy nowego mistrza Polski juniorów starszych w piłce nożnej. Została nim drużyna Korony Kielce, która zdecydowanie wygrała finałowy turniej rozgrywany w Boguchwale i Krasnem. To największy sukces w historii kieleckiej piłki młodzieżowej.

W tym artykule dowiesz się o:

W trwającym od środy turnieju finałowym, kielczanie nie zanotowali żadnej porażki. Dwukrotnie mecze Korony kończyły się jej zwycięstwem. Jedyne stracone punkty, podopieczni trenerów Marka Parzyszka i Wojciecha Klicha zanotowali w remisowym pojedynku z Pogonią Szczecin.

O wszystkim decydowały niedzielne spotkania. Drużyna Korony podejmowała najsłabszą z całego grona Ceramikę Opoczno. Kielczanie nie pozostawili cienia wątpliwości, komu należy się tytuł. Korona rozstrzygnęła pojedynek w ciągu dziesięciu minut. Bohaterem kielczan został Piotr Gawęcki, który dwukrotnie zmusił bramkarza Ceramiki do kapitulacji. Obie bramki kielecki napastnik zdobył głową. Od siedemdziesiątej minuty Korona grała w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Michalek.W innym niedzielnym spotkaniu Polonia Warszawa zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Tym samym Czarne Koszule zapewniły sobie tytuł wicemistrzowski.