Puchar Ligi Angielskiej: Czterech Polaków na boisku, asysta Cywki

Czterech Polaków pojawiło się we wtorek w I rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Aż 120 minut po boisku musiał biegać Radosław Majewski. Z kolei Tomasz Cywka zaliczył asystę.

Bartosz Zimkowski

Radosław Majewski pojawił się w wyjściowym składzie Nottingham Forest w domowym spotkaniu z Notts County. Po regulaminowym czasie był remis 2:2 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej piłkarze gości zdobyli bramkę i byli o krok od awansu. Jednak w 120. minucie Reds doprowadzili do wyrównania i zwycięzców wyłoniła seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gracze Nottingham. Majewski nie podszedł do żadnej "jedenastki".

Pełne 90 minut zagrali również dwa polscy bramkarze. Artur Krysiak z powodzeniem strzegł bramki Exeter City w pojedynku z Yeovil Town. Jego zespół wygrał 2:0. Natomiast drużyna Bartosza Białkowskiego - Southampton uporała się przed własną publicznością z Torquay United. Święci wygrali 4:1.

Asystę zaliczył Tomasz Cywka. Polski pomocnik opuścił pierwszą ligową kolejkę, a tym razem trener wpuścił go na murawę w 63. minucie. Wówczas Derby County przegrywało ze Shrewsbury Town 1:3. 12 minut przed końcem gola zdobył Theo Robinson, a asystę zaliczył Tomasz Cywka. Barany uległy rywalom 2:3 i odpadły z Carling Cup.