Jest decyzja w sprawie meczu GKS Katowice - Olimpia Elbląg

Wydział Gier PZPN podjął decyzję, że wynik meczu GKS Katowice - Olimpia Elbląg zostanie utrzymany. Katowiczanie domagali się walkowera za pojedynek zakończony remisem 1:1. W 87. minucie arbiter Tomasz Garbowski nie usunął z boiska Marcina Pacana, mimo pokazania mu dwóch żółtych kartek.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie GKS Katowice z Olimpią Elbląg nie będzie powtórzone, a wynik uzyskany na boisku zostaje utrzymany. Jak poinformował Dziennik Zachodni, Wydział Gier PZPN podjął we wtorek decyzję, że katowiczanie nie otrzymają walkowera za mecz zakończony remisem 1:1.

Przypomnijmy, że w 87. minucie meczu sędzia Tomasz Garbowski pokazał drugą żółtą kartkę zawodnikowi Olimpii Marcinowi Pacanowi, ale nie usunął go z boiska. Kilkadziesiąt godzin po meczu działacze GKS wysłali do PZPN wniosek o walkower na korzyść drużyny z Bukowej. Jak poinformował Dziennik Zachodni, działacze związkowi nie chcieli karać beniaminka walkowerem, bo drużyna nie może odpowiadać za błędy sędziego. Natomiast powtórki meczu GKS w swoim wniosku nie domagał się. Jeśli by to uczynił, to wtedy spotkanie najprawdopodobniej zostałoby rozegrane jeszcze raz.