Bundesliga: Aptekarze przełamali kryzys, absolutny beniaminek nie odstaje

W bardzo szybkim tempie toczyło się spotkanie Bayeru z Werderem. Skazywani na pożarcie bremeńczycy byli równorzędnym rywalem dla wicemistrza Niemiec, ale w końcówce zabrakło im szczęścia. Po drugi remis sięgnęli piłkarze z Augsburga.

Konrad Kostorz

Bliscy odniesienia pierwszego historycznego zwycięstwa w Bundeslidze byli piłkarze z Augsburga. 3. gola w drugim występie zdobył Sascha Molders, który wykorzystał błąd Rodneia i ładnym uderzeniem w długi róg pokonał Kevina Trappa.

Czerwone Diabły przez długie minuty były zupełnie bezradne w starciu z absolutnym beniaminkiem. Podopiecznym Marco Kurza w ogóle nie kleiły się akcje. Dopiero po przerwie pod bramką Simona Jentzscha zrobiło się nieco groźniej, ale 35-letni golkiper był fenomenalnie dysponowany, zwłaszcza gdy uderzał Richard Sukuta-Pasu. Jednak w 80. minucie Dorge Kouemaha wypuścił na wolne pole Itay'a Schechtera, a Izraelczyk uderzył nie do obrony.

Aptekarze wciąż nie błyszczą. Po porażce 3:4 z Dreznem i 0:2 z Mainz zespół Robina Dutta przeżywał prawdziwe męki na BayArena w starciu z Werderem. W ataku tym razem zagrał nie Eren Derdiyok, a Stefan Kiessling, ale na niewiele się to zdało. Bayer wprawdzie miał inicjatywę i atakował, ale dobrze radził sobie tylko do pola karnego Hanzeatów. Bardzo aktywni byli Lars Bender i Gonzalo Castro. Nie błyszczał za to Michael Ballack w swoim 250. występie w Bundeslidze.

Najgroźniejszą okazję w pierwszej części stworzyli jednak podopieczni Thomasa Schaafa. W 35. minucie Sokratis Papastathopoulos świetnie zagrał przed bramkę do Lennarta Thy, któremu wystarczyło dostawić nogę. Młodziutki napastnik bremeńczyków w sobie tylko znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 62. minucie zmienił go Claudio Pizarro, dla którego był to pierwszy występ od 11 miesięcy. Kwadrans przed końcem Tim Wiese popisał się genialną robinsonadą przy strzale z wolnego Michala Kadleca. Bramkarz reprezentacji Niemiec nie mógł nic zrobić w końcówce, kiedy w podbramkowym zamieszaniu Czech uderzył z 5 metrów od słupka po przypadkowym podaniu Simona Rolfesa. Warto dodać, że bez zarzutu spisał się debiutujący w ekstraklasie 19-letni golkiper Bernd Leno.