The Championship: Powrót Saganowskiego

W sobotnie popołudnie w The Championship rozegrano 30. kolejkę, w której wystąpił Marek Saganowski. Napastnik reprezentacji Polski zagrał 19 minut w meczu Southampton z Crystal Palace, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Bartosz Zimkowski

W pierwszym meczu 30. kolejki The Championship Stoke City podejmowało Cardiff City. Oba zespoły walczą o awans do Premiership, lecz od pierwszej minuty to gospodarze zaatakowali, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 39. minucie, kiedy do własnej siatki trafił Roger Johsnon. W 57. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Do siatki z rzutu karnego trafił najlepszy strzelec Stoke - Ricardo Fuller. Reprezentant Jamajki wykorzystał "jedenastkę" po faulu na nim samym. Kilka minut później kontaktową i jak się później okazało honorową bramkę zdobył Jimmy Floyd Hasselbaink. Stoke wygrało i zwiększyło swoje szansę na grę minimum w barażach o Premiership.

Lider rozgrywek - West Bromwich Albion pokonał na własnym stadionie Burnley 2:1. Jednak The Baggies od czwartej minuty przegrywali po bramce Jamesa O'Connora. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Cesar, a po przerwie czeski napastnik - Roman Bendar zapewnił WBA zwycięstwo. Poza kadrą po raz kolejny wylądował Bartosz Ślusarski. Podopieczni Tony'ego Mowbray'a mają na koncie już 54 punkty i jeśli utrzymają formę, to awansują bezpośrednio do Premiership.

Swoich kibiców rozczarował natomiast Charlton Athletic. The Addicks przegrali na wyjeździe ze znajdującym się w strefie spadkowej Scunthorpe United 0:1. Jedyną bramkę zdobył najlepszy strzelec beniaminka - Martin Paterson, który akurat tego dnia pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Mimo zwycięstwa The Irons zajmują nadal przedostatnie miejsce, ale do bezpiecznej strefy tracą już tylko jeden punkt.

Crystal Palace zremisowało 1:1 na Selhurst Park z Southampton. W składzie Świętych mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Bartosz Białkowski i Marek Saganowski. Ten drugi na murawie pojawił się w 71. minucie, a 120 sekund później Orły objęły prowadzenie po strzale Jamesa Scowcrofta. Na szczęście dla kibiców Southampton w 84. minucie Stern John po dograniu Andrewa Surmana doprowadziło do wyrównania i wynikiem 1:1 zakończył się pojedynek tych drużyn. Święci zajmują czternaste miejsce.

W ostatnim meczu kolejki Watford pokonał Wolverhampton Wanderers 3:0 i zajmuje drugie miejsce w The Championship. Bohaterem Szerszeni był Tommy Smith, który w ciągu dwóch minut zdobył dwa gole.